Нещодавно у Польщі, місті Міколайки Вармінсько-Мазурського воєводства відбувся 9-й Європейський конгрес місцевого самоврядування. Він став платформою для обміну ідей та місцем зустрічі керівників місцевих органів влади та регіональних еліт, представників державного управління, громадських організацій та бізнесу
У роботі конгресу взяли участь більше 2,5 тисяч керівників місцевих органів влади, регіональних еліт, представників державного управління, громадських організацій та бізнесу з усієї Європи.
До складу української делегації входило більше 150 учасників, серед яких народні депутати України, високопосадовці, голови обласних рад, міські голови, представники наукових та громадських організацій.
Одним зі спікерів конгресу, який мав 15 різноманітних напрямків, була голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк.
Віолета Олександрівна поділилася своїми думками щодо того, як можна сприяти розвитку та підтримці жінок у сучасному світі, що є їхнім джерелом натхнення, яку користь ми всі можемо отримати від участі жінок у колах прийняття рішень та управління.
Звертаючись до поважного зібрання, голова обласної ради закликала всіх проаналізувати свої власні погляди та підходи до ролі жінок у суспільстві, переглянути стереотипи та визнати важливість кожної жінки в будь-якій сфері життя.
«Наша сучасна реальність дозволяє жінкам бути успішними, незалежно від обставин. Наше завдання – підтримати розвиток жіноцтва та забезпечити рівні умови для досягнення висот в кар’єрі та суспільстві. Українська жінка сьогодні досить успішно самореалізується, з однієї сторони займаючи відповідальні посади в тій чи іншій сфері, а з іншої – боронячи територіальну цілісність України. Сучасна українська жінка сьогодні повинна мати «своє обличчя», не запозичуючи практики від чоловіків, бути прикладом для своїх дітей і родин та демонструвати усій світовій спільноті свою активну участь у процесах. Наразі – це відновлення та розбудова українських регіонів», – наголосила Віолета Олександрівна. – Маємо відроджувати жіноче лідерство та покращувати показники з гендерної рівності. Адже це є однією з вимог щодо вступу України в Європейський Союз. І наша держава на правильному шляху».
Варто зазначити, що тематика Конгресу була досить актуальною та багатогранною. На різноманітних тематичних заходах та панельних дискусіях мова йшла про шляхи зміцнення європейського самоврядування, про інвестиції для місцевих громад, про роль місцевої влади у боротьбі з посухою та нестачею води, про енергетичну безпеку органів місцевого самоврядування, про міграційні процеси, про охорону здоров’я в малих населених пунктах, про ефективний менеджмент міських голів та інше.
На переконання голови обласної ради, отримана нова інформація, знання, інноваційний досвід від колег з інших країн можна запровадити на Хмельниччині, яка має багато перспектив для розвитку в цих напрямках.
Отож, теми, які найбільше зацікавили Віолету Лабазюк:
- як підтримати підприємців на місцевому рівні для онлайн-експорту. Онлайн-експорт як сила торгівлі;
- місцевий продукт – міжнародний успіх;
- як вирішити проблему відсутності житла. Проект комплексних інвестиційних зон;
- якою має бути енергетична стратегія органів місцевого самоврядування, місцеві енергетичні дилеми. Як забезпечити безпеку, стійкість і сталий розвиток у важкі часи;
- регіональний погляд на боротьбу з посухою та нестачею води. Як вирішити проблеми відходів.