У Британському королівському театрі міста Бат відбувся арт-проєкт “День української монодрами” за участю Володимира Смотрителя. Цими вихідними український актор показав британській публіці дві вистави зі свого репертуару, йдеться у матеріалі Суспільного.
“Країна чужа, іншомовна. Їм наше мистецтво, та ще й театральне, вони це не розуміють і бояться навіть доторкатися до цього. Їм Україна — це віночки, вишиванка. Ми одразу монтували дві вистави: “Я — Клоун” — вистава для дітей з Британії й України, і “Мазепа” — для дорослих. Все це несе пізнавальний характер про Україну”, — пригадує Володимир Смотритель.
Володимир Смотритель розповів, що історичну драму автора та режисера Ярослава Мельничука “Мазепа” для дорослих британців грав українською мовою, а виставу для маленьких глядачів “Я — клоун” — англійською. Актор вивчає мову своїх глядачів, аби бути зрозумілішим для них.
“Я граю англійською мовою. Я цим займався цілий рік. Мені це дуже складно. Дорослим не потрібна англійська мова. Вони все прекрасно розуміють, що це театр”, — говорить народний артист України.
Потрапити на сцену Королівського театру було непросто, каже митець. Дорога була рік завдовжки: “Я сказав, що настане такий день, коли буде два роки, як Росія вторглась в Україну і буде подія така, на якій наголошувати будуть усі. Я запропонував створити проєкт “День української монодрами”. Вони зацікавилися”.
У Британії навчається 16-річний син Володимира — Богодар. Хлопець допомагає своєму батькові у мистецьких проєктах. Хлопець розповів, що під час вистав у Британському Королівському театрі був і за освітлювача, і за звукорежисера.
“Я вважаю, що в мистецтві мого батька є велика користь особливо для країн за кордоном. Тому що мистецтво мого батька, воно не є якоюсь звичайною платівкою, загальною обгорткою України. Воно обговорює глибші сенси цього. В театрі ми якраз це і показували про гетьмана Івана Мазепу, про цю дуже важливу історію для України й для Європи”, — сказав Богодар Смотритель.
З метою популяризації українського мистецтва батько та син виступають у різних британських містах, серед яких: Лондон, Ліверпуль, Манчестер. Частину виручених коштів, каже Володимир, направляють на підтримку бійців ЗСУ.