Для лікування різних кісткових дефектів в стоматології використовують методи, що передбачають застосування спеціальних мембран. Подібні матеріали підбираються на сайті https://biogentech.com.ua/89-membrani залежно від клінічної ситуації та деяких інших факторів.
Для роботи спеціалістів доступні різні варіації типів мембран, які відрізняються специфікою використаної сировини, методів фіксації, вартістю тощо, замовити які дуже просто на сайті компанії Biogentech.
Хірургічні стоматологічні мембрани: основні різновиди
Спеціалісти використовують в роботі нерезорбуючі та резорбуючі варіанти мембран. У першому випадку матеріал забезпечує високий рівень біосумісності, гарні показники механічної міцності та жорсткості.
До найбільш поширених типів мембран даного сегменту відносять політетрафторетилен (ПТФЕ) та титанову сітку. У першому випадку медична продукція розділяється на:
- Спінені мембрани – перевагою цього матеріалу є недопущення проникнення клітин з’єднувальних тканин до кісткового дефекту. Пориста текстура мембрани забезпечує потенціал для м’яких тканин до проростання.
- Високощільні мембрани не потребують закриття м’яких тканин через високу щільність структури та невеликі розміри пор. Матеріал забезпечує дифузію кисню та не допускає розвитку бактерій. Через відсутність здатності проростання м’яких тканин цей тип мембрани передбачає досить легке видалення.
- Посилені титаном мембрани – такий матеріал був розроблений для підвищення показників жорстокості. Завдяки цьому, він набагато легше піддається модифікуванню, а тому ці мембрани особливо корисні при лікуванні важких кісткових дефектів.
Що ж стосується матеріалу у вигляді титанової сітки, то такий тип мембрани вирізняється гнучкістю і здатністю до зручних маніпуляцій навколо кісткового дефекту. Наявність всередині отворів дає можливість підтримувати оптимальне кровопостачання окістя.
Резорбуючі колагенові мембрани
Даний тип матеріалу достатньо міцний на розрив, забезпечує швидке загоєння ран та добре сприяє рівню коагуляції.
Стоматологи працюють з декількома видами колагенових мембран. Звичайні, які розсмоктуються протягом 3-4 місяців, використовуються для регенерації кісткової тканини в невеликих розмірах. Для більш крупних сегментів застосовують довготривалі мембрани, термін розсмоктування яких триває від 4 до 6 місяців.
Всі перераховані вище властивості неодмінно беруться до уваги при підборі робочого матеріалу. Спеціалістами враховуються бренд виробника та розмір мембрани, який більше підійде для пацієнта.