15 об’єктів області продали на аукціонах торік і 42 мільйони за них спрямували до державного бюджету. У 2024 році на Хмельниччині планують виставити 34 об’єкти на приватизацію.
Про це в етері Українського Радіо Хмельницького розповіла заступниця начальника регіонального відділення Фонду державного майна України по Вінницькій і Хмельницькій областях Наталія Андрушко.
– Як торік відбувалася мала приватизація на Хмельниччині?
– В нас наказом Фонду було заплановано 47 об’єктів до продажу, вони всі розташовані на території Хмельницької області. Це окреме майно, п’ять єдиних майнових комплексів, і об’єкти незавершеного будівництва. Минулого року ми продали 15 об’єктів і до держбюджету спрямували 42 мільйони гривень. Непоганий показник для області. План окремо по Хмельницькій області не доводився. А загалом на дві області, Вінницьку і Хмельницьку, було заплановано надходжень від приватизації 1 мільярд 250 тисяч грн. На жаль ми їх не виконали, тому що складні умови, скажемо так, для продажу.
– Скільки підприємств цього року підуть на аукціон?
– На сьогодні в області у нас готові до приватизації 34 об’єкти. І вже є декілька результатів аукціонів у січні — 200 000 грн. Це ми продали наприкінці грудня, а гроші нам прийшли в січні. На сьогодні ми ще по області не маємо плану. План ще не доведений ні по області, ні по регіональних відділення в цілому. Ми чекаємо.
– З тих підприємств, які цьогоріч підуть планово на аукціон, які б ви відзначили як найбільш цікаві, коштовні чи масштабні?
– Є цікаві об’єкти — це Закупнянський кар’єр. Ми його готуємо до продажу. Я не знаю чи в січні ми встигнемо, тому що йде підготовка матеріалів, а в лютому обов’язково. Є ще Ганнопільський спиртзавод. Там промислові площі, як на мене, можуть бути дуже цікаві для людей, які хочуть побудувати там свій бізнес. На жаль цей завод вже не працює, але там є будівлі, і залізна дорога є. Тобто зацікавлені можуть подивитися і взяти участь в цьому аукціоні.
– Яка ситуація була торік і які є перспективи на 2024 щодо оренди площ державного майна?
– По оренді у нас приваблива ситуація. У нас активно беруть в оренду і торік ми залучили до бюджету 4 788 000 грн, це 95% від встановленого плану. План з Хмельницької області був 5 млн надходжень від оренди. Ну майже ми виконали. Чому ми не змогли виконати й перевиконати як в минулих роках? Тому що з 24 лютого 2022 року орендарям була надана пільга 50%. І в таких умовах ми виконали 95% плану. Я думаю, що це дуже добре. Ця пільга орендарям продовжується на весь час воєнного стану і ще 12 місяців після.
– А які орендні площі більш популярні, під що?
– На сьогодні це виробничі приміщення, зокрема й фермерських господарств і складські приміщення логістики. Більше запитують за такі площі. Під офіси ми дуже мало здали в тому році. Всього у нас на сьогодні є 466 чинних договорів оренди по Хмельницької області, торік додалося 52 нових.