Під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад на Хмельниччині, що відбулося 21 листопада, учасники обговорили питання економічного розвитку регіону та можливості для його посилення.
Виробничі потужності на Хмельниччину перемістили понад 60 підприємств. Ці підприємства в рамках урядової програми вже створили понад 300 робочих місць. В рамках програми еРобота підприємцями отримано понад 300 грантів для започаткування та розвитку бізнесу на суму близько 200 млн грн.
«Гарним механізмом зростання мають стати індустріальні парки з їх економічними перевагами, вигідним розміщенням у відносно безпечній зоні. Резиденти парків мать податкові та митні пільги, різні механізми капітальних інвестицій в інфраструктуру. Завдяки цьому ми спостерігаємо активізацію процесів у цій сфері», — наголосив перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін.
Крім раніше утворених двох парків «Хмельницький» та «Славута», у цьому році утворено два нових парки: «Красилів» та «Вуглецево-нейтральний еко-агро-хаб «Поділля-Городок». Наразі вирішується питання щодо створення ще трьох індустріальних парків у Кам’янець-Подільській, Старокостянтинівській та Шепетівській громадах.
Проблемою для громад є фінансування розбудови інфраструктури парків під час створення їх з нуля. Витрати на облаштування систем енерго-, газо- та водопостачання, а також на облаштування під’їзних шляхів є значними. Загальна вартість нових проєктів в цінах 2021 року складає 360 млн грн.
У 2021 році Хмельницька область подавала заявку на участь у державній програмі по співфінансуванню індустріальних парків і мала отримати гарантовані 104 млн грн, однак з початком повномасштабного вторгнення плани довелося змінити.
З урахуванням бюджетних змін, зокрема відрахування ПДФО до державного бюджету, фінансування інфраструктури індустріальних парків стає непідйомним для громад.
Про нові фінансові можливості для розвитку індустріальних парків розповів Директор департаменту інвестицій міністерства економіки В’ячеслав Овечкін.
«В бюджеті України на 2024 рік вперше в історії передбачено 1 млрд грн для фінансової підтримки індустріальних парків. Існує три види державної підтримки: компенсація відсоткової ставки за кредитами на облаштування інфраструктури парків, компенсація вже здійснених витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж та надання коштів на безповоротній основі для облаштування парків», —розповів посадовець.
За його словами регіони можуть розраховувати на підтримку, яка буде надана у відповідності до затвердженого Урядом Порядку розподілу цих коштів.
Схожі матеріали:
- Хмельницька ОВА внесла до переліку об’єктів культурної спадщини області чотири об’єкти
- У Хмельницькій ОВА заслухали інформацію про хід перевірок критично важливих підприємств області
- На Хмельниччині ОВА організувала тренінг з ветеранської політики для старост сільських та селищних рад
- На Хмельниччині відбулося засідання робочої групи з оновлення Стратегії розвитку області – ОВА
- Робоча група Хмельницької ОВА виявила порушення у використанні бюджетних коштів ДЮСШ «Колос»