Війна змінила життя кожного українця, кожної громади. Навіть тих громад, які знаходяться у глибокому тилу. Як живе і розвивається через рік після повномасштабного вторгнення росії Деражнянська ТГ, розповів її очільник Андрій Ковпак.
– Як працює галузь житлово-комунального господарства у громаді. Як реагуєте на нові виклики?
– Щомісяця жителі громади отримують платіжки за надані житлово-комунальні послуги. Сплачені платіжки покривають лише частину роботи комунальних служб, решта дофінансовується переважно за рахунок місцевого бюджету.
На жаль, маємо велику заборгованість населення перед ЖКГ. Всі хочуть, щоб вдома була вода, світло, каналізація. Проте, на жаль, не задумуються про те, якими зусиллями та коштами це дається. Сьогодні ми вимушені дотаціями закривати усі проблеми, які виникають через нестачу коштів у водоканалу, електриків. Хочу зазначити, що усі тарифи, які доводилось з часом коригувати, ми коригували лише тому, що зростала ціна на електроенергію, аби остаточно не загнати у збитки комунальні підприємства.
У той же час, не зупиняємо розвиток. Сьогодні працюємо над заміною водогонів, оскільки вони вже застаріли та є втрати води. Зокрема, водоканалом заплановано завершення ремонту центральної труби водогону в місці підключень до будинків у містечку цукровиків та заміну трубопроводу в 2-х багатоквартирних будинках по вул. Миру.
Наголошу, що цьогоріч заплановано і виділено кошти на капітальний ремонт трьох вулиць у місті:
- 2 200 000 грн щоб відремонтувати вулицю Грушевського та побудувати тротуар,
- 1 250 000 грн щоб відремонтувати вулицю Прилюка,
- 725 000 грн щоб відновити ділянку по вул. Островського від залізничного переїзду в бік вул. Миру.
Окрім цього, цьогоріч на ремонт напірної каналізаційної мережі від КНС 2 до КНС 4 виділили 400 тисяч грн.
Також працюємо над поточним ремонтом 25 доріг у селах громади та 15 – безпосередньо у Деражні.
Окрім того, цього року плануємо облаштувати 10 прибудинкових територій.
От наприклад, відремонтували частину дороги біля переїзду та прибудинкові територію по вулицях Шевченка, Кринична. Зробили ділянку по вул. Гагаріна, Шевченка у м. Деражні.
Працюємо з усіх сил, незважаючи на ситуацію в країні. Хочеться покращити життя, для жителів громади. Загалом виділили 4 565 000 грн на поточний ремонт доріг міста та населених пунктів громади.
Також хочу відзначити, що як волонтерську допомогу із польської громади, ми отримали компактор Bomax, а також привезли обладнанні комфортабельні автомобілі швидкої допомоги для лікарні.
Окрім того, ми також придбали автомобіль ГАЗ – 53 (самоскид) для ЖЕК №1 та тракторний причіп для КП «Лозове комунсервіс».
– Чи працюють у громаді якісь програми по ВПО?
– З початком повномасштабного вторгнення перед громадою постало завдання ― прийняти усіх переселенців і створити комфортні умови. Основна частина з них зупинялася на короткий час: в готелі, садочках, перебуваючи від декількох днів до тижнів і далі мандрували на захід, за кордон.
Тим, які залишались, ми мали можливість надавати речі першої потреби: харчі, одяг, засоби гігієни. Згодом зрозуміли, що цього не достатньо, потрібне житло.
Ми минулого року виділили земельну ділянку під будівництво житлового будинку для переселенців. На жаль, на сьогодні цей проєкт стоїть практично без руху. Причина – відсутність фінансування, яке мало йти від благодійних організацій. Все, що мала зробити для цього проєкту міська влада – ми зробили. Чекаємо руху.
На сьогодні у нас є два місця компактного проживання ВПО – це два колишніх дитячих садочка. Ми їх постійно підтримуємо та надаємо потрібну допомогу. Сьогодні ми стараємося тримати оборону, допомагати всім, хто цього потребує.
Загалом, попри тяжкі часи, громада розвивається. Ми працюємо, адже віримо, що Україна починається з кожного. Я вірю в перемогу та знаю, що наша громада процвітатиме.