Цими днями виповнюється 19 років з часу включення в енергосистему України другого енергоблока Хмельницької АЕС.
Пуску ХАЕС-2 чекали понад двадцять років. Україна добудувала цей об‘єкт за власні гроші. Другий енергоблок ХАЕС підключали урочисто.
За 19 років експлуатації на ХАЕС-2 втілено чимало новітніх технологій, запроваджено низку заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків України. Слід відмітити багаторічну безпечну експлуатацію енергоблоків ХАЕС та високу кваліфікацію персоналу атомної електростанції.
Енергоблок №2 став пілотним в Україні у дослідженні режиму добового регулювання потужності, впровадження якого необхідне в умовах перерозподілу структури енергетичної генерації та важливою передумовою для експорту електроенергії.
З нагоди 19-ї річниці пуску другого енергоблока колектив атомників привітав генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра, який побажав стабільної, безаварійної роботи та якнайшвидшого початку активної фази спорудження нових енергоблоків.
Будівництво нових потужностей – важливий компонент Енергетичної стратегії України та одна з ключових складових розвитку сучасної та безпечної атомної генерації. Це сприятиме досягненню поставлених енергетичних цілей країни, а також дасть можливість реалізувати нові соціально важливі проєкти в громадах регіону розташування ХАЕС.
Під час війни надійна та стабільна робота 2-го енергоблока та Хмельницької АЕС в цілому – особливо важлива складова енергетичної безпеки України.
Схожі матеріали:
- На Хмельницькій АЕС відбулося нагородження призерів конкурсу «Атомна енергетика і ми»
- Представник Хмельницької АЕС – призер Всеукраїнського конкурсу рефератів
- На Хмельницькій АЕС втілюють міжнародний досвід у сфері пожежної безпеки
- Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС за минулий тиждень
- В рамках благодійної ініціативи ХАЕС «Рій дронів» придбано 1100 «залізних птахів» для ЗСУ