Аудитори у межах державного фінансового аудиту комунального підприємства «Старосинявський центр первинної медико-санітарної допомоги» протягом трирічного терміну його діяльності виявили факти порушення законодавства та неефективні витрати на суму понад 13 млн гривень, інформують у відомстві.
Зокрема:
- підприємство не має правовстановлюючих документів на право постійного користування земельними ділянками під будівлями. Із цієї причини земельні ділянки вартістю понад 1,3 млн грн не включено до необоротних активів, що створює загрозу ризику ймовірної їх втрати.
- у матеріалах аудиту встановлено факти перевищення ліміту (оптимального) обсягу практики первинної медичної допомоги в розрізі окремих лікарів. За таких обставин законодавством передбачено застосування до капітаційної ставки понижувальних коефіцієнтів, через що закладом охорони здоров’я недоотримано 252,2 тис. грн максимально можливого доходу від надання медичних послуг у межах програми медичних гарантій.
- не організована належно претензійно-позовна робота призвела до невідшкодування 118,5 тис. грн витрат на проходження інтернатури лікарем-інтерном (звільнено до завершення договору). Вказані витрати, які покриті коштами місцевого бюджету та підприємства, не компенсовано.
- посадовими особами ПМСД придбано ліки та медичні засоби на суму 171,9 тис. грн, які більше року не використовувалися в медичній практиці. Через необґрунтованість розрахунку потреби медичних виробів створюється ризик виникнення непродуктивних (неефективних) витрат.
- до того ж про неефективне використання майна свідчить невжиття заходів для ремонту несправного медичного обладнання вартістю 190 тис. грн. Виявлено використання службових автомобілів поза межами населених пунктів, що входять до зони обслуговування відповідної амбулаторії (усупереч їх цільовому призначенню).
- під час контрольного заходу аудиторами зібрано докази на загальну суму понад 140 тис. грн про допущені посадовими особами ПМСД фінансові порушення, непродуктивні (неефективні) витрати, а також щодо неефективного управлінського рішення, яке призвело до втраченої вигоди.
Водночас до аудиту не надано затвердженої спроможної мережі первинної медичної допомоги. Тому у закладу охорони здоров’я немає бачення провадження діяльності для забезпечення сталого розвитку.
Інформацію щодо недоліків та фактів порушень, а також наданих висновків і рекомендацій подано підконтрольній установі для вжиття заходів щодо врахування і впровадження. Також поінформовано депутатів Старосинявської селищної ради, Старосинявську селищну раду та правоохоронні органи.