Моніторинг поверхневих вод Хмельниччини протягом червня здійснювали Регіональний офіс водних ресурсів, лабораторії Хмельницького обласного центру з гідрометеорології та Басейнового управлінням водних ресурсів річок Прут та Сірет.
Результати:
Поверхневі води басейну р. Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, нітритів та розчиненого кисню.
- показник БСК5 перевищував гранично допустимі концентрації у 2,01 рази (найбільше значення показника зафіксовано на позначці 2,75 ГДКрг, 1 км нижче м. Хмельницький
- вміст розчиненого кисню перевищував гранично допустимі концентрації у 2,09 рази (найбільше значення зафіксовано на позначці 2,79 ГДКрг (в межах смт Меджибіж)
- за вмістом нітритів середнє значення становило 3,3 ГДК.
Поверхневі води басейну р. Дніпро характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, азоту амонійного та розчиненого кисню.
- показник азоту амонійного у р. Случ перевищував гранично допустимі концентрації в 6,46 рази (найбільше значення цього показника зафіксоване 0,5 км нижче м. Старокостянтинів і становило 9,64 ГДКрг), БСК5 – у 2,02 рази, а розчинений кисень в 1,3 рази.
- показник ХСК перевищував гранично допустимі концентрації у 2,62 рази (найвище значення зафіксовано на позначці 3,32 ГДКрг у воді р. Хомора, м Полонне, водозабір), розчиненого кисню – у 1,12 рази (найвище значення зафіксовано на позначці 1,6 ГДКрг у воді р. Хомора, м Полонне, водозабір)
У поверхневих водах басейну р. Дністер зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-побутового призначення розчиненого кисню у 1,8 рази.