У Хмельницькому жінка звернулася до суду з заявою оголосити чоловіка-військовослужбовця загиблим під час виконання військового обов`язку із захисту України в російсько-українській війні.
Вона розповіла, що втратила зв’язок з чоловіком після 24 березня 2022 року. Від військової частини у травні отримала матеріали службового розслідування, в яких йдеться, що він загинув 24 березня 2022 року на Харківщині у результаті танкового обстрілу: в автомобіль потрапив снаряд. Евакуювати тіло можливості не було.
Хмельницький міськрайонний суд задовольнив її заяву й оголосив військовослужбовця загиблим.
Проте Міністерство оборони України з таким рішенням не погодилося. В апеляційній скарзі зазначило, що до закінчення шестимісячного строку з часу завершення воєнних дій визнання судом особи померлою суперечить вимогам закону.
Тому просило апеляційний суд у задоволенні заяви відмовити, інформує пресслужба суду.
Колегія суддів ХАС констатувала законність рішення суду першої інстанції, зазначивши, що цивільне законодавство передбачає декілька підстав для оголошення фізичної особи померлою.
«… враховуючи конкретні обставини справи, оголошення особи померлою можливе і після спливу шести місяців з дня настання відповідної події, в даному випадку, загибелі військовослужбовця під час його перебування в автомобілі ГАЗ 66, у який влучив снаряд, випущений з танку РФ», – зауважив ХАС та залишив без задоволення апеляційну скаргу Міноборони.
Схожі матеріали:
- На Хмельниччині суд стягнув з Укрзалізниці 150 000 грн моральної шкоди на користь сім’ї загиблого під потягом
- Донька загиблого у Польщі пасажира з Хмельниччини відсудила у власника автобуса 250 000 гривень
- Хмельничанин відсудив у Хмельницькобленерго 30 тисяч гривень моральної шкоди за безпідставне відключення від електромережі
- На Хмельниччині суд стягнув з власниці квартири, з вини якої було пошкоджено майно сусіда, понад 160 тисяч грн
- На Хмельниччині жінка через суд викрила недобросовісну «невістку», яка хотіла отримати компенсацію внаслідок загибелі її сина