Кабінет міністрів України ухвалив Постанову № 599, якою визначено, що під час перереєстрації транспортного засобу висновок Експертної служби МВС не є обов’язковим, за винятком першої реєстрації на території України транспортного засобу, ввезеного з-за кордону.
Що саме змінилося в алгоритмі реєстрації та перереєстрації транспортного засобу розповів начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС Володимир Степанов на брифінгу з представниками ЗМІ.
«Відтепер дослідження транспортного засобу Експертною службою МВС є обов’язковим лише при першій реєстрації вживаного ввезеного з-за кордону транспортного засобу. Вартість такого дослідження залишається незмінною і становить орієнтовно 350 грн.
Водночас, за бажанням продавця або покупця можна провести експертне дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів до нього з видаванням висновку експертного дослідження на бланку установи за таким самим алгоритмом, який існує нині — запис в електронну чергу онлайн або через термінал у ТСЦ МВС на точну дату й час. Такий підхід відповідає філософії надання вибору громадянам щодо формату і способу отримання державних послуг» — наголошує керівник установи.
Це ще один крок до повноцінного запуску послуги онлайн перереєстрації транспортного засобу. Скоро достатньо буде двох смартфонів (покупця та продавця) для здійснення перереєстрації через застосунок Дія або Електронний кабінет водія. У громадян з’явиться можливість нові номерні знаки та свідоцтво про реєстрацію забрати в зручному сервісному центрі МВС або замовити доставку поштою чи кур’єром, без обов’язковості наявності висновку експертного дослідження, як планувалося раніше.
«Скасування обов’язкового експертного дослідження транспортних засобів спростить порядок перереєстрації транспортних засобів у центрах надання адміністративних послуг. Станом на сьогодні підписано 13 узгоджених рішень про співпрацю на Хмельниччині», — зазначив Володимир Степанов.
Усі нововведення спрямовані на переведення послуг у цифрову площину та створення умов мінімізації фізичних контактів громадян з представниками державних органів – створюють додаткові превентивні механізми боротьби з корупційними проявами.
Водночас, сервісні центри МВС наголошують на ризиках для покупця в разі, якщо не проводити експертне дослідження. Найчастіше трапляється підробка або заміна ідентифікаційного номера двигуна, шасі автомобіля. Такі дії потрапляють під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 290 Кримінального кодексу України.
«У разі придбання такого автомобіля відповідальність здебільшого нестиме особа, на яку цей транспортний засіб зареєстровано. Тому, закликаємо усіх громадян бути свідомими», — зауважив Володимир Степанов.
Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (0382) 66-42-12 або на сторінці регіонального сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.