Депутатка двох скликань Гвардійської сільської ради, голова бюджетної комісії Світлана Свідерська добровільно склала повноваження та відмовилася від мандата, бо має, як мати військовополоненого та представниця таких родин, говорити про проблему на міжнародному рівні та мати можливість виїзду за кордон.
За її словами, доки була депутаткою, перетинати межі держави їй забороняли, інформує Суспільне.
Світлана Свідерська, чий син — боєць полку “Азов”, понад рік перебуває в російському полоні, розповідає, що свідомо відмовилася від депутатського мандату, щоб мати можливість виїзду за кордон.
«Я вважаю, що обов’язково потрібно їхати за кордон і на міжнародному рівні говорити про те, що в Україні йде війна, що досить багато військових перебуває в полоні. Говорити про те, що Росія не виконує своїх домовленостей, що Женевські домовленості не дотримуються, бо полонені перебувають в антисанітарії, без належної медичної допомоги, без відповідного харчування. Також треба звертатися до країн, які виступали гарантами під час виходу наших військовополонених з “Азовсталі”, щоб вони могли вплинути на країну-агресора», — розповідає Світлана Свідерська.
За її словами, вона постійно бере участь в акціях “Поверніть героїв додому”, і коли волонтери громадської організації “Захист” організовували таку акцію в Польщі, хотіла поїхати, та їй не дозволили перетнути кордон, бо вона — депутатка місцевих рад.
«Зверталася я до адвокатів, до юристів, але всі одноголосно наголосили на тому, що згідно з постановою 69-ої, депутати Верховної Ради, обласної ради, міської ради, сільської ради не мають права виїзду за кодон», — розповідає мати військовополоненого.
Світлана каже, що була депутаткою двох скликань, головою бюджетної комісії та мала багато обов’язків. Та, каже, зрозуміла: має боротися за повернення свого сина саме в Європі, бо в Україні отримує від усіх компетентних у цьому питанні служб одну відповідь: “Чекайте”.
Світлана каже, що чекає, бо більше нічого не залишається.
Наступна акція «Поверніть героїв додому» запланована у 20-х числах червня в Польщі.