На Хмельниччині 24 пацієнти з діагнозом «меланома» взяті на облік за перший квартал цього року. Це майже утричі більше, ніж за аналогічний період торік, інформує Суспільне.
Для кращого діагностування меланоми й новоутворень шкіри в обласному протипухлинному центрі запроваджують нові методи, розповідає завідувач хірургічного відділення Ігор Дробнер
«Доступні вже молекулярні дослідження та мутаційні для того, щоб вирішити подальше лікування: імунотерапія, чи якісь інші види лікувань. Використовується біопсія сторожевих лімфатичних вузлів. Зараз є можливість лікувати пацієнтів і третьої й четвертої стадії меланобластоми шкіри дуже ефективно. Це дійсно зменшує смертність»,— пояснює Ігор Дробнер.
Меланому й інші злоякісні утворення на шкірі в Хмельницькій області діагностують частіше, ніж торік, каже заступниця директора з організаційно – методичної роботи Тетяна Закрижевська.
«За перший квартал минулого року в нас виявлено і взято на облік всього дев’ять пацієнтів з діагнозом “меланома”. В цьому ж році ми вперше взяли на облік вже 24 пацієнтів за перший квартал. Аналогічна ситуація і зі злоякісними новоутвореннями шкіри. Торік ми виявили всього 63 пацієнтів, в цьому році ми маємо 117 пацієнтів»,— розповідає Тетяна Закрижевська.
За словами Тетяни Закрижевської, від «меланоми» і «раку шкіри» минулого року померли 26 пацієнтів, за перший квартал цього року – шість. Способи запобігання захворюванню не нові, каже Ігор Дробнер.
«Якщо хочеться засмагати, треба використовувати захисти різноманітні, уникати сонячних опіків шкіри. Це дуже важливо, щоб не захворіти на пухлини шкіри й на меланобластому шкіри. І, якщо дійсно щось не так зі шкірою, є лікарі дерматологи, є лікарі дерматоонкологи, і є лікарі онкологи. До них треба звертатися за порадою. Самолікування не потрібне»,— розповідає Ігор Дробнер.