14 квітня цього року колишній настоятель Свято-Георгіївського Храму міста Хмельницького звернувся до поліції з заявою про вчинення кримінального правопорушення. Зокрема церковник вказував, що «10.04.2023 р. група невідомих осіб незаконно захопила храмову будівлю, під вигуки різних гасел та образливі крики щодо православного сповідання віри громадян. При цьому, не справившись з центральними дверима церкви, рейдери зламали бокові двері за допомогою ломів та проникли в храм через пономарку та вівтар. За ними слідували прихильники ПЦУ».
Священник також підозрює, що до вчинення кримінального правопорушення причетні службові особи Хмельницької обласної ради та Хмельницької міської ради.
У поліції відомості до ЄРДР за цією заявою, датованою внесені не були, про що священника було повідомлено.
Він вирішив оскаржити, на його думку, бездіяльність поліції у суді.
На думку слідчого судді, у поданій заяві, викладені факти, які за своїм змістом та суттю не є повідомленням про вчинення кримінальних правопорушень, зокрема й тих, які передбачені ч.3 ст.161, ст.ст.178, 179 КК України, оскільки ця заява не містить об`єктивних даних, які підтверджували би реальність конкретної події кримінального правопорушення. Не містить ця заява й конкретних фактичних даних, які б свідчили про існування обставин, що дають підстави для кваліфікації дій осіб за відповідними статтями Кримінального кодексу України.
Суд вказав, що посилання на викладені у заяві священника обставини, недостатні для того, щоб розпочати досудове розслідування, згідно з його заявою про кримінальні правопорушення, адже досудове розслідування розпочинається саме на підставі фактів, які свідчать про вчинення саме кримінального правопорушення.
Таким чином, суд постановив у задоволенні скарги церковника УПЦ МП на бездіяльність поліції, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, – відмовити.