На черговій сесії Михайлюцької сільської ради прийнято рішення звернутися до Президента України та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про недопущення розробки Городнявської ділянки Буртинського родовища графіту, інформує сайт міста Шепетівка.
Нагадаємо, що українська компанія «Спис Україна», яка входить у групу Onur Group, отримала спецдозвіл Держслужби геології та надр України на видобування графітової руди на Городнявській ділянці Буртинського родовища у Хмельницькій області.
Onur Group планує інвестувати у першу фазу розробки родовища приблизно $50 млн.
Ініціативною групою громадян села були направлені листи до Міністерства довкілля, обласної та районної рад, обласної і районної військових адміністрацій з вимогою врахувати точку зору громади.
«Нас обурює предмет оцінювання. Ми, як громада, вважаємо що цей проект не лише небезпечний, але й не має належного обґрунтування своєї необхідності. Тому, ми прохаємо Вас ретельно розглянути наш лист та врахувати нашу позицію стосовно цього об’єкта. Наша громада відмовляється від будь-яких проектів, що можуть негативно вплинути на довкілля та здоров’я мешканців. Проект планової діяльності, що підлягає оцінці впливу на довкілля, викликає наші серйозні застереження» – йдеться у зверненні.
Селяни впевнені, що дозвіл на користування надрами був виданий незаконно, оскільки село Заморочення знаходиться безпосередньо на контурах кар’єра, У повідомленні про це навіть не згадується.
«Крім порушень наших конституційних прав, ми також стурбовані видобутку графітової руди. Шум, пил, забруднення води та інші негативні наслідки, що супроводжують видобуток, мають негативний вплив на здоров’я нашої громади. Крім того, на відстані менше одного кілометра від декількох населених пунктів будуть проводитися бурові та підривні роботи, які будуть піднімати верхні та нижні шари ґрунтів, а також через населені пункти регулярно будуть їздити великі вантажівки, в наслідок чого будуть руйнуватися будинки та дороги» – йдеться у листі.
Додатково до вже згаданих наслідків, у листі звертають увагу на ще один аспект – осушення. У повідомлені зазначено глибину кар’єра 150 м. Розробка родовища на думку селян призведе до зниження рівня ґрунтових вод та забруднення шкідливими сполуками.
«Майбутнє наших дітей є найважливішою цінністю для нашої громади та для України в цілому, тому ми не можемо бути байдужими до можливих наслідків реалізації проекту з видобутку графіту, запланованого на 130 років. Тому ми наполягаємо, щоб Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України врахувало позицію нашої громади і не погоджувало Звіт з оцінки впливу на довкілля по Городнявській ділянці Буртннського родовища. З урахуванням наших обґрунтувань ми вважаємо, що проєкт слід повністю припинити!» – звертаються жителі громади.