У Хмельницькому базується єдиний в Україні Перший військовий шпиталь ветеринарної медицини.
Війна опалила життя не лише тисяч мирних жителів нашої країни. Величезна кількість домашніх улюбленців також постраждали від обстрілів, отримали поранення, залишилися без турботи своїх господарів.
З перших днів війни ветспеціалісти «Першого військового шпиталю ветеринарної медицини» на чолі з Заслуженим ветеринарним лікарем України, професором Кирилом Чумаковим надавали допомогу як тваринам переселенців, що приїздили на Хмельниччину, так і службовим, що несуть службу разом з нашими захисниками.
За рік повномасштабного російського вторгнення лікарі Першого військового шпиталю ветеринарної медицини на Хмельниччині допомогли тисячам тварин, постійно їздять на деокуповані та прифронтові території, де оглядають і лікують поранених тварин.
Ось і нещодавно команда шпиталю оглянула службових собак у кінологічному центрі поліції Кіровоградської області, інформує Суспільне.
Кирило Чумаков розповідає, що базовий шпиталь створили у другий день повномасштабного вторгнення РФ в Україну на базі районної державної лікарні ветеринарної медицини: “Ми не мали нічого. Поступово пристосовувались до військового ритму. Було дуже тяжко – не було ані транспорту, ані апаратури”.
Одними з перших, хто допоміг шпиталю, сказав, були співаки Олександр Пономарьов та Михайло Хома (Дзідзьо): “Приїхали, подивились, походили по вольєрах, запитали – на чому ми їздимо на передову. Я відповів, що власної машини не маємо. Через чотири дні у нас вже був стаціонар-бус, реанімобіль. Тоді я зрозумів силу мистецтва. Нині ми маємо один автомобіль, другий, третій, стаціонарне відділення, дві виїзні групи, групу, яка залишається на базі. У нас в стаціонарі зараз перебувають більше 20 поранених тварин”.
Військовий ветеринарний лікар Тимофій Загородний розповів, що тяжкохворих тварин із прифронтових регіонів до госпіталю возять реанімобілем: “Бо часто там не буває достатньої кількості відповідних препаратів, інструментів, відповідної кваліфікації спеціалістів. В реанімобілі ж є все необхідне”.
Зі слів лікаря, допомагали тваринам в Ірпені, Сумах, Чернігові: “Потрапляли під обстріл, але машина ціла – ми ніби під куполом їхали. Заблукали, ледь на підконтрольну російським військовим територію не заїхали”.
Місія шпиталю, зі слів Кирила Чумакова – диспансеризація службових собак: “Адже ці собаки разом з людьми, нашими військовими, ведуть нас до перемоги. Якби не було їх, було б набагато більше смертей”.