Близько тридцяти жителів Хмельницької тергромади щоденно звертаються за отриманням разової матеріальної допомоги, інформує Суспільне.
“Люди звертаються, як правило, за одноразовою матеріальною допомогою на лікування. Ті, хто перебували на стаціонарному лікуванні, хто потребує дороговартісного лікування після важкої операції, після серйозного лікування тощо” – розповіла начальниця відділу роботи зі зверненнями громадян Хмельницької міської ради Наталія Лопатовська.
Хмельничанці Катерині Братанчук – 86 років, жінка живе одна, отримує пенсію 3600 гривень. Каже: “Я вважаю, що при наших цінах і при постійних стресах через тривоги, коли навіть у тих, хто має сильну нервову систему, не витримують нерви, доводиться навіть користуватися ліками. От ношу з собою: заспокійливі, всякі інші, про всяк випадок”.
На придбання ліків, каже жінка, витрачає чималі кошти, яких не завжди вистачає. Через це вирішила написати заяву на отримання одноразової матеріальної допомоги. На рахунок, за словами Катерини Братанчук, отримала одну тисячу гривень: “Я дякую Богові і за те, що я маю. В наш час я не претендую на великі гроші, стараюся жити по тому, що я маю”.
Одноразову грошову допомогу можуть отримати жителі Хмельницької тергромади і вимушені переселенці, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, говорить начальниця відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці міського управління праці та соцзахисту населення Тетяна Іванова.
За її словами, з бюджету міської тергромади затверджено порядок надання одноразової грошової допомоги жителям міської тергромади: “Одноразова допомога надається один раз на рік, відповідно з розпорядженням управлінням, це, здебільшого, одна тисяча гривень. Надається допомога від тисячі до семи тисяч гривень, це рішення виконавчого комітету. А більше семи тисяч гривень виносяться на засідання Хмельницької міської ради”.
Від початку повномасштабного російського вторгнення, за словами Тетяни Іванової, перелік осіб, які можуть отримати разову матеріальну допомогу збільшився: “Це члени сімей полонених, зниклих безвісти, захисниць і захисників України, члени добровольчих формувань”.
Для отримання одноразової матеріальної допомоги треба звернутися до громадської приймальні, і написати заяву, каже Тетяна Іванова.