Можливість отримання багатоцільової грошової допомоги відтепер матимуть вимушені переселенці з областей, постраждалих від активних бойових дій, які зараз проживають на Кам’янеччині, повідомили у Хмельницькій ОВА.
Фінансуватиме виплати французька гуманітарна неурядова організація ACTED (Агентство технічного співробітництва та розвитку).
Реалізація цього проєкту відбувається в межах співпраці з Хмельницькою ОВА відповідно до меморандуму, підписаного наприкінці серпня.
Представники організації розповіли вимушеним переселенцям про умови надання цієї допомоги, а також провели анкетування осіб, що можуть претендувати на її отримання. Після обробки даних анкет серед претендентів будуть визначені саме ті люди, які найбільше потребують підтримки.
У продовження своєї місії, аби обговорити перші підсумки роботи організації в області та перспективи подальшої співпраці, представники ACTED поспілкувалися із заступником голови ОДА Володимиром Юр’євим. До розмови також долучився координатор партнерського майданчика міжнародної допомоги при ОВА Станіслав Куценко.
“В першу чергу, хочу подякувати за те, що тут, в нашій області, допомагаєте вимушеним переселенцям, які знайшли у нас нову домівку, – наголосив заступник голови ОДА, вітаючи гостей. – Ці люди розраховують на нашу підтримку, тому ми намагаємося залучити всіх донорів, аби підтримати їх і полегшити їх життя. Ваш проєкт дуже потужний, і та допомога, яку ви надаєте, важлива і для нас, і для вимушених переселенців, тому сподіваємося на подальшу співпрацю”.
Як зауважили представники ACTED, організація приділяє велику увагу переселенцям та людям, що постраждали від бойових дій.
“Ми працюємо у західному регіоні, зокрема у Хмельницькій області. Відповідно до програми, кожна людина, що потребує фінансової підтримки та відповідає умовам участі, може звернутися до нас через колцентр або заповнивши анкету, та щомісячно отримувати виплати у розмірі 2220 грн протягом трьох місяців, – пояснили представники організації. – Сьогодні таке анкетування відбулося в Кам’янці-Подільському, і ми дякуємо, що завдяки наданим вами спискам, ми змогли запросити на нього зареєстрованих в громаді ВПО.”
Також вони відзначили, що уже мали можливість оцінити зручність нещодавно створеної з ініціативи ОВА інтерактивної мапи потреб вимушених переселенців, яка, за їх словами, є корисним інструментом, що дозволяє бачити чітку картину запитів по кожній громаді та дуже полегшує роботу з ВПО.
У ході обговорення подальших спільних планів Володимир Юр’єв звернув увагу, що незважаючи на те, що одна людина лише раз може претендувати на отримання допомоги від організації, продовження взаємодії з ACTED є дуже актуальним, адже уже найближчим часом на Хмельниччині очікують прибуття до півтора десятка тисяч людей, які будуть евакуйовані із щойно звільненої Херсонщини.
Представники ACTED запевнили, що вони готові і надалі продовжувати реалізацію проєкту в області, аби люди, евакуйовані з Херсонщини також могли претендувати на отримання багатоцільової грошової допомоги.