Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

На Хмельниччині священник упц мп перешкоджав відспівати загиблого воїна

Опубліковано: 14.11.2022 наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

“Я вас прошу, стаю на коліна, відспівайте мою дитину!”, – із цими словами мати загиблого воїна зверталася до настоятеля єдиного в селі храму.

Йдеться про церкву, що підпорядковується московському патріархату, в селі Велика Березна. Саме там, 10 листопада, проводили в останню путь військового.

Сестра загиблого, Вікторія Цимбалюк, розповіла, що її брат відправився на війну добровольцем у перші дні повномасштабного вторгнення, розповідає видання «ВСІМ».

Пройшов важкі бої на Київщині, далі відправився бити окупантів в східних областях. В селі Довгеньке Ізюмського району на Харківщині життя бійця обірвалося у віці 32 років.

Сергій Цимбалюк загинув 23 квітня при виконанні бойового завдання у складі спецгрупи. На чоловіка та батька не дочекалися дружина й дві доньки. Вікторія каже – територія, де загинув її брат, була окупована. Сім’я не могла поховати воїна 190 днів. Тіло змогли забрати лише після деокупації.

«Ми не могли забрати тіло протягом 190 днів. Я сама рахувала. Брат проживав у селі Велика Березна. Тож там, 10 листопада, відбулося прощання. Звісно, що наша сім’я відмовилася від московського патріархату. Але ми хотіли, щоб прощальна церемонія з братом пройшла в його рідному селі. Чому Героя мають везти кудись за межі села, аби провести ритуальні обряди?», – розповідає Вікторія.

Для проведення обрядів у московській церкві сім’я загиблого запросила священника ПЦУ.

Проте настоятель храму мп, Ігор Бондарук, погодився на це не відразу. Сестра загиблого розповідає: домовитися із ним про це намагалися і представники місцевої влади, і правоохоронці. В результаті, священник мп дав згоду. Та за умови, що український священник не буде заходити до престолу в церкві.

У день прощання із Сергієм Цимбалюком в храмі зібралося чимало людей. Біля труни, на якій був жовто-блакитний прапор, зі слізьми на очах перебували його рідні. Обряд проводив отець ПЦУ Андрій Моравський.

Він не міг розпочати церемонію, бо в храмі були зачинені Царські ворота. Коли священника московського патріархату попросили їх відкрити – той відмовляв. Тоді й в церкві розпочався конфлікт. Усі присутні стали просити настоятеля московської церкви дати можливість провести воїна в останню путь. А мати загиблого стала навколішки й сказала: “Я вас прошу, стаю на коліна, відспівайте мою дитину!”

Настоятель Свято-Троїцької церкви, благочинного Полонського округу ПЦУ Андрій Моравський записав відеозвернення. У ньому висловив свою позицію щодо всього, що сталося. За його словами, він не міг почати прощальну церемонію із зачиненими Царськими воротами у храмі. Мовляв, вони символізують входження душі до раю. До того ж додав він, починаючи богослужіння, священник має виголошувати слова із престолу. Звідти, куди його не пускав настоятель московської церкви.

«Священник не хотів пускати українську церкву, щоб ми відспівали Героя. Під тиском і слізьми односельчан, він дав згоду. Коли ми увійшли в церкву, то перед царськими воротами були вишикувані жінки – прихильники мп. Вони відразу символізували те, що до престолу йти ми не маємо права. Але з канону, Царські ворота відкриваються коли починається будь-яке служіння в храмі. І такий виголос, що починає будь-яке служіння, благословен Бог наш чи благословенне Царство, воно виголошується з престолу, де перебуває сам Господь. Це нам було заборонено. Спочатку я просив, щоб відкрили Царські ворота. Я говорив, що треба відкрити їх. Бо по канону і літургії це буде означати, що воїну дозволили увійти до раю. На що священник спочатку сказав, що він не буде відкривати їх. Але потім побачив, що все не на його користь, і погодився. Але за умови, щоб український священник не заходив до престолу. Я погодився, бо не хотів жодних конфліктів», – пояснює Андрій Моравський.

У селі проведуть збори щодо переходу з московської до Української церкви

Попри важку прощальну церемонію, рідні та близькі попрощалися із воїном. Сергія Цимбалюка поховали в його рідному селі Велика Березна.

Тим часом близькі загиблого сподіваються на те, що невдовзі церква у їхньому селі перейде до ПЦУ. З цього приводу вони вже зверталися до місцевої влади. Вікторія Цимбалюк розповідає: у четвер, 17 листопада, в селі пройдуть збори задля розв’язання цього питання. Сестра загиблого додає: “Наявність московського патріархату в Україні – це просто немислимо”.

Новини у Telegram Незалежний громадський портал

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Модератор
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Листопад 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
« Жов   Гру »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
45 queries in 0,150 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!