Кількість IT-фахівців у Хмельницькій області зросла утричі за минулі два роки. За даними профільного порталу DOU, якщо в середині 2020 року в регіоні проживало лише 0,8% від загальної кількості айтішників у країні, то восени 2022 року цифра зросла до 2,4%. Цей показник дозволив Хмельницькому посісти 7 місце у рейтингу міст. Лідером, як і раніше, залишається Київ, проте позиції столиці суттєво зменшилися – з 44% до 25%, а найбільше додав Львів – 6%.
На сьогоднішній день портрет IT-фахівця у Хмельницькому виглядає таким чином: 77% – чоловіки, 23% – жінки. Середній вік – 29 років, трохи менше половини розробників перебувають у шлюбі, і лише кожен четвертий виховує дітей. Хмельницькі айтішники працюють над проектами, пов’язаними з онлайн-магазинами, фінансовими інструментами та мобільними технологіями. За словами регіонального керівника EPAM Сергія Редька, усі ці галузі активно почали переходити в онлайн ще з початком пандемії, а зараз тренд посилився. На сьогодні IT галузь – єдина в Україні, яка продовжує зростати навіть під час війни, тому 80% айтішників зазначають, що обсяг їхньої роботи не зменшився. А ось, що суттєво змінилося – настрій спеціалістів. 62% з них відчувають втому, 49% – тривогу, але майже половина з опитаних вірять у краще майбутнє для країни.
Понад 90% айтішнків у Хмельницькому донатять на ЗСУ. Частина фахівців волонтерить і перебуває у кібер-військах.
– Кожен шостий фахівець задіяний у проєктах, які допомагають країні наблизити заповітну перемогу, – зазначає Сергій Редько. – Так, наприклад, наші фахівці брали участь у розробці порталу Сustoms.help.gov.ua, який дозволив утричі прискорити розмитнення гуманітарних вантажів, а на платформу Аgrostatus.org фермери вносили інформацію для організації посівної.
До речі, найпопулярнішим додатком військового часу в Україні є «Повітряна тривога», яку розробляв хмельничанин Степан Танасійчук спільно з компанією Ajax Systems.
За даними Ассоциації IT Ukraine, в Хмельницькому регіоні працює 16 вищих навчальних закладів з IT-спеціальностями, щороку вони випускають близько 500 майбутніх спеціалістів. Також спостерігається збільшення кількісті бажаючих отримати IT-спеціальність серед школярів, 54% старшокласників бачать себе в IT.