Краєзнавці Хмельницької міської організації НСКУ з глибокою скорботою сумують з приводу завершення життєвого шляху багаторічного голови обласної краєзнавчої спілки, доктора історичних наук, професора, академіка Баженова Лева Васильовича і висловлюють щирі співчуття сім’ї та родині, друзям, колегам, всім, хто добре знав цю талановиту особистість, його творчий потенціал та справжню людяність, високу порядність і честь, повідомив у соцмережі кандидат історичних наук Юрій Блажевич.
Лев Васильович Баженов — видатна постать сучасної української історичної науки, фундатор, теоретик і практик українського національного краєзнавства, педагог та громадський діяч. Навколо вченого згуртувалася наукова школа, котра займається розвитком краєзнавства та регіональних досліджень в Україні й на Поділлі.
Народився 1 січня 1946 р. у м. Старокостянтинів Хмельницької області. Після закінчення у 1968 році Кам’янець-Подільського педагогічного інституту деякий час вчителював. Згодом став працювати у цьому ж вузі. Молодий вчений одразу виявив неабияку зацікавленість та творчість – спочатку це була робота над виданням “Історія міст і сіл Української РСР”, а далі – наполеглива дослідницька та викладацька діяльність. Як результат – у 1974 році захистив кандидатську дисертацію. У 1975 році Лев Баженов був обраний на посаду декана історичного факультету, який очолював 18 років.
У 1996 році захистив докторську дисертацію. Він є головою Кам’янець-Подільського обласного відділу Українського географічного товариства, з 1995 року – директор центру дослідження історії Поділля і східної Волині Інституту історії НАН України.
Лев Васильович сформував власну наукову школу з регіональних досліджень історії правобережної України, брав участь у роботі багатьох міжнародних, всеукраїнських і регіональних наукових і науково-краєзнавчих конференцій, симпозіумів.
Творчий доробок вченого-історика Лева Васильовича Баженова становить більше 350 наукових праць і 30 монографій.