П’ятнадцяти підприємцям які працюють на першому поверсі хмельницького ТЦ «Дитячий світ», повідомили, що до 15 серпня вони мали залишити свої робочі місця та перебратися на другий поверх або в інше місце на невизначений термін. Причина – реконструкція, котру проводитимуть у торговельному центрі
Підприємці проігнорували вимогу та вимагають пояснень, на якій підставі їх позбавляють можливості працювати, інформує Суспільне.
«Ми не можемо це зробити за тиждень. Це потрібно зібрати весь товар в коробки, розкрутити все обладнання, ми з’ясовували, це кожному з нас обійдеться у 20 тисяч гривень», – розповіла Олена.
«Оренда в нас немаленька, якщо порахувати квадратний метр без ПДВ і без тих 20 відсотків, на даний час в мене виходить 368 гривень. Не рахуючи комунальні та всі відшкодування. Я тут стою вже 23 роки, і ніколи не робили ремонт. А зараз такий час, війна, і ви хочете робити ремонт? Як можна проводити такий ремонт, це ж пилюка, це бруд, шум, якось це все дуже неузгоджено» – наголошує підприємиця Любов.
Реконструкцію в «Дитячому світі» робитимуть, розповідає заступниця директора хмельницького департаменту інфраструктури Наталія Вітковська.
«В таких умовах, в яких вони знаходяться, далі працювати та розвивати комерцію неможливо. Конкурувати сьогодні нашому «Дитячому світу», як торговельному центру, в Хмельницькому, з такими торговельними центрами, які є навкруги, майже неможливо. Тому підприємці мають зменшити своє хвилювання, переїхати на другий поверх. Ми гарантуємо, що ніякого продажу Дитячого світу немає, не планується і не буде. Чим раніше переїдуть, тим скоріше почнеться ремонт» – зазначає чиновниця.
Як довго ремонт триватиме, Наталія Вітковська термінів, каже, назвати не може.
За її словами, підприємці зможуть повернутися на свої робочі місця, якщо після ремонту їм підійде оплата оренди, з урахуванням затрат на реконструкцію. Додає, що проводитимуть капремонт коштом підприємства-балансоутримувача.
«Це не бюджетні кошти, це будуть кошти зараз підприємства. В агенції муніципальної нерухомості є трохи власних грошей, які вони готові вкладати», – говорить Вітковська.
З її слів, в торговельному центрі до повномасштабної війни планували встановити скляні вітрини-модулі й в угодах, укладених з підприємцями після аукціону, є пункт про відшкодування орендарями їхньої вартості.
«Пунктом 1.6 передбачено, що додатковою умовою оренди є обов’язок орендаря по відшкодуванню вартості встановлення модуля вітрини згідно з єдиним дизайн-кодом для облаштування торгових площ. Проте, орендарі на загальних зборах в грудні 21 року відмовились від фінансування робіт, що є порушенням договірних зобов’язань. Невиконання додаткових умов оренди майна є підставою для дострокового припинення договору оренди» – написала в листі-відповіді на звернення підприємців Наталія Вітковська.
Голова ради профспілки підприємців Надія Кнець каже: підприємці, крім оренди, платять за світло, тепло, прибирання, встановлення лічильників, дверей, сигналізації. А скляні модулі коштують від 70 до 100 тисяч гривень.
«Ці підприємці дають мінімум в місяць по пів мільйона гривень прибутку в міський бюджет і його немає сенсу продавати. Це курочка, яка несе золоті яйця, але ж вона не може нести, по три золотих яйця! Проєкту підприємцям не показують, терміни, в які буде проводитись ремонт, не показують, хто проводить ремонт, не показують, нічого не показують», – каже Надія Кнець.
З її слів, додаткові пункти угоди – неправомірні, як і вимога звільнити робочі місця протягом трьох днів, а саме такі оголошення розвішали в десятих числах серпня на кожному відділі.
«Тут немає ніяких підписів, тут немає ніяких печаток, щоби це був якийсь офіційний документ. Люди пішли з роботи й на ранок прийшли, ці заяви вже висіли», – говорить підприємиця Олена.
«При такій інфляції 35 відсотків щомісяця, при таких витратах, які підприємці затратили на аукціон, при таких договорах, неправомірних договорах, бо заключили такі договори, такі пункти, які не відповідають закону. Що підприємці зобов’язані звільнити робочі місця протягом трьох днів на вимогу адміністрації, де це таке передбачено в цивільному кодексі чи в господарському? Просимо провести позачергову сесію міської ради, щоб винести це питання, ці конфлікти вирішити, скажемо, полюбовно, за участі підприємців на цій сесії», – додала Надія Кнець.
Чи дослухаються до підприємців – невідомо. Бо на їхні звернення депутати міської ради досі не відповіли.
Підприємці кажуть, що коли депутати не підуть назустріч, відстоюватимуть своє право на працю на своїх торгових місцях у суді.