Є люди, які не можуть заснути, якщо в домі не буде ідеального порядку. Але є й ті, хто докоряє собі, що не має достатньо часу для регулярних прибирань. А комусь взагалі все одно, наскільки чисто в його помешканні.
І все ж, наскільки часто потрібно прибирати в оселі? Читайте далі.
Види та частота прибирань
Спеціалісти з клінінгу вважають, що скрізь потрібно знаходити золоту середину. Адже проживання в брудному домі може негативно позначитись на здоров’ї. Та й навряд комусь захочеться ходити до таких людей в гості. А от занадто часті прибирання негативно відображаються на шторах, шпалерах, меблях. Якщо ви щодня будете прати занавіски, натирати шафи поліролем або чистити керамічну плитку кислотними засобами, використання мийних речовин з часом дасть про себе знати.
В цілому, частота прибирання залежить від його виду.
Сухе
Підмітати або пилососити поверхні досить раз на 2-3 дні. Це дозволить позбутись пилу і алергенів, а також додасть чистоти там, де мешкають маленькі діти та домашні улюбленці.
Вологе
Підлогу, полиці, тумби, підвіконня слід протирати вологою ганчіркою раз на тиждень. Але коли в домі є малюки, частота скорочується до 2-3 днів.
Генеральне
Достатньо проводити 1-2 рази на рік. При цьому використовуються мийні засоби для поверхонь, поліролі. Текстиль підлягає пранню або хімчистці, проводиться ретельне очищення килимів, м’яких меблів.
Миття санвузла
Слід проводити хоча б раз на 5 днів. Адже в туалеті та ванній кімнаті бруд та бактерії накопичуються найшвидше. Для миття сантехніки бажано щоразу використовувати засоби для миття на основі хлору.
Прибирання кухні
Ретельно очищати поверхні потрібно не рідше одного разу на тиждень. Але невеликі прибирання слід робити щодня.
Миття вікон
Процедуру слід проводити 2-3 рази на рік. Але якщо вікна виходять на проїжджу частину, робити це слід хоча б раз на три місяці.
Частота прибирань визначається з урахуванням кількості людей, що проживають в оселі, пори року, кількості «пилозбірників» у кімнатах, наявності в домі дітей і тварин тощо.
Особливості використання пилососу
Під час прибирання краще використовувати не віник, а пилосос. Таким чином ви не будете дихати пилом, що злітає в повітря. Якщо цього корисного приладу у вас ще не має, ви можете купити пилосос у Хмельницькому залежно від потреб: класичний, миючий, роботизований.
Під час покупки зверніть увагу на його потужність. Якщо в маленькій квартирі проживає двоє дорослих людей, які рідко бувають вдома, достатньо маленької потужності. Там, де щодня доводиться збирати з килимів шерсть собак чи котів, він повинен мати достатню силу, щоб їх всмоктувати.
Користуватись варто різними насадками пристрою. Вони вигадані для того, щоб полегшити процес і зробити приміщення ідеально чистим. За допомогою пилососу можна очистити не тільки підлогу, килими, але й меблі, незнімні штори, м’які іграшки. А якщо він миючий, використання приладу полегшить не лише змітання пилу, але й вологе прибирання.