У департаменті природних ресурсів та екології Хмельницької ОВА оприлюднили результати моніторингу поверхневих вод області, який проводили у липні цього року.
Дослідження здійснювали Регіональний офіс водних ресурсів, лабораторії Хмельницького обласного центру з гідрометеорології та Басейнового управлінням водних ресурсів річок Прут та Сірет.
Згідно моніторингу, поверхневі води басейну р. Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, азоту амонійного, нітритів та розчиненого кисню.
Показник БСК5 перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 3,28 рази (найбільше значення показника зафіксовано на позначці 5,51 ГДКрг, 1 км нижче м. Хмельницький).
Вміст розчиненого кисню перевищував гранично допустимі концентрації у 1,61 рази (найбільше значення зафіксовано на позначці 2,02 ГДКрг, у воді р. Бужок (в межах смт Меджибіж).
Вміст азоту амонійного в р. Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 11,4 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м. Хмельницький і становило 29,13 ГДКрг).
За вмістом нітритів середнє значення перевищувало гранично допустимі концентрації у 8,0 разів (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м. Хмельницький і становило 22,0 ГДКрг).
Поверхневі води басейну р. Дніпро характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, азоту амонійного, нітритів та розчиненого кисню.
Показник азоту амонійного у р. Случ перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення в 7,5 рази (найбільше значення цього показника зафіксоване 0,5 км нижче м. Старокостянтинів і становило 8,05 ГДКрг), БСК5 – у 2,44 рази, а розчинений кисень в 1,62 рази.
Також показник ХСК перевищував гранично-допустимі концентрації для водойм господарсько-побутового призначення у 3,8 рази (найвище значення зафіксовано на позначці 5,06 ГДКрг у воді р. Хомора (м. Полонне), розчиненого кисню – у 1,68 рази.
У поверхневих водах басейну р. Дністер зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-побутового призначення розчиненого кисню у 2,04 рази, по іншим забруднюючим речовинам, за якими велися спостереження протягом липня 2022 року, перевищень гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-побутового призначення не зафіксовано.