42% освітніх закладів Хмельниччини облаштували укриття на випадок повітряної тривоги і готові вийти на очне навчання цього року, інформує Суспільне.
За словами начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Гамалія, серед цих закладів військова адміністрація обстежує і 12 вишів Хмельниччини, серед яких декілька вже виходять на навчання.
Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія відсьогодні виходить на навчання онлайн. Перше загальноакадемічне дистанційне заняття адміністрація закладу проводить для першокурсників, які вступили до вишу після 9 класу.
Сховище гуманітарно-педагогічної академії розраховане на 200 людей. Роботи з його облаштування – на завершальній стадії.
Поки для молодших бакалаврів проводять перші пари, приймальна комісія академії онлайн приймає заяви від бакалаврів до вересня та магістрів – до жовтня. Для очної форми навчання за тиждень буде готове укриття, роботи в якому зараз – на завершальній стадії, розповідає ректорка академії Інна Шоробура.
«Ми робимо там стаціонарні умивальники, стаціонарні туалети, щоб відповідати всім тим вимогам, які сьогодні ставляться для сховищ», – каже ректорка.
Оскільки сховище зможе вмістити до 200 людей, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія буде проводити змішане навчання. Пріоритет виходу на очну форму – перші курси, говорить Інна Шоробура.
Хмельницький інститут соціальних технологій університету «Україна»
Завершує приготування до початку навчального року і Хмельницький інститут соціальних технологій університету «Україна», який планує виходити на навчання з 5 вересня.
В цокольному приміщенні, яке раніше використовувалось як конференц-зал, облаштовують сховище на випадок повітряної тривоги. Директор інституту Михайло Чайковський каже – це приміщення може вмістити одночасно до 60 людей.
«Ми таким чином робимо навчання в три зміни, включаючи вихідний, суботу. Це зараз процес – сидять фахівці, дивляться, щоб можна було на випадок повітряної тривоги завести всіх студентів сюди», – розповідає директор.
Заклад також буде практикувати змішану форму навчання, каже Михайло Чайковський.
Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут
Підвальне приміщення, яке в проєкті будівництва в 60-х роках минулого століття закладалось як укриття на випадок бомбардувань чи хімічної атаки, є в Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті, розповідає виконувач обов’язків ректора Юрій Телячий.
Одночасно укриття може розмістити до 700 осіб. В самому приміщенні закладена система вентиляції – повітря в підвал можна накачати вручну, якщо зникне світло.
«Сьогодні ми можемо стверджувати про те, що сховище відповідає всім нормам і вимогам», – каже Юрій Телячий.
За його словами, навчання планують розділити на дві зміни, але завдяки укриттю інститут готовий з 1 вересня навчати очно всіх студентів.
Сергій Гамалій говорить, загалом на навчання готуються вийти 975 освітніх закладів. Проте, каже начальник військової адміністрації, навчання за партами є правом, а не обов’язком – якщо більшість студентів та їх батьки захочуть навчатися дистанційно, заклад має погодитись на це навіть при наявності укриття.