Минулої доби до поліції Хмельниччини надійшло 7 заяв про шахрайські дії. Загальна сума збитку, якого зазнали потерпілі, склала понад 145 тисяч гривень, інформують у поліції.
Найбільшої шкоди громадянам завдали так звані псевдобанкіри, які, випитуючи особисті дані, знімають усі кошти з рахунків. Таким чином, до прикладу, під приводом заміни банківської картки у 64-річної хмельничанки шахраї зняли з рахунку 50 тисяч гривень. А у 59-річного жителя Білогір’я, під приводом блокування несанкціонованих операцій з рахунком, зловмисники зняли з картки 46 тисяч гривень.
До 24-річної хмельничанки зателефонувала невстановлена особа і під приводом надання кредиту заволоділа коштами потерпілої в розмірі 8897 гривень.
На жаль, практично кожного дня хтось із громадян потерпає від шахраїв, купуючи чи продаючи щось через мережу інтернет. Це найпоширеніший вид шахрайств.
Так, 35-річний житель Теофіполя в одній із соцмереж побачив оголошення про продаж телефона. Перерахував трохи більше 10 тисяч гривень, після чого зв’язок з продавцем перервався.
54-річний хмельничанин намагався придбати на одному із сайтів мотоблок. Перерахував 8977 гривень, але товар так і не отримав.
49-річна мешканка Шепетівщини втратила з рахунків 4710 гривень, намагаючись отримати соціальну допомогу, оголошення про що побачила в одній із соціальних мереж. Жінка повідомила усі свої особисті дані, після чого шахраї списали з її карток зазначену суму.
76-річний пенсіонер з Хмельницького втратив 16 500 гривень, намагаючись отримати компенсацію за неякісні ліки.
За усіма вищеперерахованими фактами працівники поліції проводять перевірку і закликають громадян бути обачними.