Громадська організація STEM is FEM за підтримки програми “Єднання заради дії” запускає у Хмельницькому інтеграційні клуби для підтримки підлітків-переселенців 14-18 років. Перша зустріч у рамках проєкту “Наука єднання” відбудеться 10 серпня у креативному просторі IHub з 15:00 до 18:00.
Перша половина зустрічі буде присвячена темі “Зелений вектор розвитку: куди рухається світ та Україна”. Учасники матимуть змогу прослухати лекцію та поспілкуватися з Степаном Кушніром, головою правління ГО “Хмельницький енергетичний кластер”, консультантом з питань зеленої енергетики та екологічних рішень для бізнесу та органів місцевого самоврядування, а також Артуром Кокаревичем, виконавчим директором ГО “Хмельницький енергетичний кластер”, менеджером проєктів у сфері екології та відновлюваних джерел енергії.
Спікери розкажуть, чому в світі набирають популярності такі екологічні тренди, як зелена енергетика, екотранспорт, енергоощадні технології, та як це пов’язано зі зміною клімату, економікою, політикою та навіть безпековою сферою.
Опісля учасники доєднаються до клубу психологічної підтримки, який проводитиме Тетяна Матвійчук, дитяча та сімейна психологиня-психотерапевтка. Фахівчиня зможе допомогти пропрацювати поточні запити підлітків та надати поради щодо адаптації до нових умов.
Ініціатор STEM is FEM, український ІТ-підприємець та засновник технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв вважає, що створення таких клубів надасть можливість підліткам соціалізуватися та отримати психологічну підтримку в умовах невизначеності війни. Також організатори впевнені, що нова інформація та цікаве спілкування із однолітками та науковцями сприятливо вплине на загальний стан підлітків, що вимушено опинилися далеко від дому.
“Наш досвід роботи з підлітками та опитування показали, що їм складно визначити та визнати необхідність отримати суто психологічну підтримку, тому ідея тематичного клубу мала значно більшу підтримку серед цільової авдиторії. Ми віримо, що таким чином підлітки зможуть швидше адаптуватися до нового оточення”, – розповідає операційна директорка освітнього проєкту STEM is FEM Дар’я Бичкова.
Офлайн-зустрічі у рамках проєкту “Наука єднання” проводитимуть раз на два тижні у шістьох містах України: у Львові, Чернівцях, Рівному, Полтаві, Хмельницькому та Вінниці. Надалі організатори обіцяють проводити клуби і онлайн. За новинами проєкту можна слідкувати на сторінках STEM is FEM у соцмережах: Facebook та Instagram.
Вхід до клубів безкоштовний за умови попередньої реєстрації за посиланням: https://forms.gle/imjziqLSXUXpNUy9A