Несанкціоноване сміттєзвалище виявили за кілька кілометрів від Летичева жителі громади. Другого серпня вони написали колективну скаргу до Держпродспоживслужби, щоб провели перевірку, інформує Суспільне.
Купи не похованих решток худоби, побутові відходи, зграї ворон у повітрі – те, що побачили члени громадської ради при виконавчому комітеті Летичівської селищної ради, котрі приїхали до сміттєзвалища.
«Сьогодні просто Бог зглянувся і повітря таке, що можна дихати, а тиждень назад – страшне, що тут відбувалося. Ці калюжі крові, і ці мертві собаки, і дихати неможливо, і пройти сюди було неможливо», – розповіла учасниця громадської ради Наталя.
«Це взагалі екологічна катастрофа тут у нас. Все це піде в землю, піде в наші криниці, ми його будемо пити, будуть пити наші діти та внуки», – говорить ще одна представниця громадської ради.
За словами начальника Летичівського управління головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області Віталія Тимчака, третього серпня вони отримали скаргу від жителів селища на несанкціоноване сміттєзвалище.
«Ми маємо десять днів на розгляд скарги та надання відповіді. Згідно зі скаргою, ми маємо виїхати на місце, це все розглянути, згідно з чинним законодавством. У нас є на території Летичівського – один скотомогильник, і Меджибізької ТГ – другий скотомогильник. Згідно з законодавством, так воно має бути. Все, що є тваринного походження, воно має бути утилізоване скотомогильником», – говорить Віталій Тимчак.
Голова Летичівської селищної ради Ігор Тисячний коментувати ситуацію не захотів.
«Відходи є відходи. Вони впливають і на санітарний стан, і навіть на клімат. Це дуже жорстко регулюється і мало б бути на контролі органів влади, санітарних служб. Кар’єр не є герметично захищеним від ґрунтових вод. Для того, щоб зробити якийсь смітник, там мала бути гідроізоляція, від того, щоб дощові води, які проникають через ці відходи, не забруднювали ґрунтові води, підземні води. Для того, щоб «припудрити очі», можна, звісно, згорнути туди, присипати зверху і все. Очі не бачать і все добре, але процеси забруднення навколишнього середовища йдуть», – пояснив голова Хмельницької обласної організації «Укрприрода» Юрій Резніков.