Підприємці з Луганщини презентували свої бізнес-ідеї під час форуму у Хмельницькому.
Головні питання, котрі обговорили представники луганської та хмельницької влади під час форуму «Три Ре: релокація, реінтеграція, ресоціалізація» – створення комфортних умов проживання для переселенців, релокація бізнесу та створення ВПО-хабів на території області.
Зокрема, підприємці з Луганщини Михайло Івонін та Валерій Воротінцев презентували свої бізнес-ідеї.
Житло – це першочергова проблема, з якою стикаються ВПО та приймаючі громади. Наразі Президент Володимир Зеленський доручив розробити місцеві програми забезпечення переселенців власними квадратними метрами.
Проте, таке будівництво потребує певного часу та значних ресурсів. Відомий сєвєродонецький бізнесмен Михайло Івонін має своє рішення – швидкорозбудовні будинки.
«Це не тимчасове житло. Конструктивне рішення дозволяє «зібрати» будинок будь-якої площі та конфігурації за тиждень, а жити в ньому зможуть декілька поколінь», – розповів він.
Будинок не потребує оздоблювальних робіт та відповідає усім стандартам енергоефективності. Вартість 1 кв. метру такого житла – від $400.
Про розгортання у Хмельницькому кікшерінгу (Kicksharing) – сервісу з оренди та спільного використання самокатів та планах по відновленню бізнесу на Хмельниччині розповів Валерій Воротінцев – власник мережі «Кофе-Панда» у Сєвєродонецьку.
Одночасно було обговорено й тему розвитку мережі ВПО-хабів, приміщення під які надали хмельницькі бізнесмени. Наразі вони розташовані у трьох громадах: Розсошанській, Антонінській та Грицівській.
Під час заходу керівники місцевих громад Луганщини виступили з ініціативою створити на території області хаби, де б луганчани мали змогу отримувати необхідну гуманітарну допомогу та консультації.
«Основне завдання, через яке ми тут – це відкриття хабу, який буде не тільки займатись матеріальною чи гуманітарною допомогою, але й виконувати інші соціально-психологічні, юридичні консультації», – говорить керівник Гірської військово-цивільної адміністрації в Луганській області Олексій Бабченко.
Як сказала керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міськради Юлія Сабій, створення подібних хабів для внутрішньопереміщених осіб має покращити розуміння потреб вимушених переселенців.
Нагадаємо, шо на Хмельниччині зараз проживає понад вісім тисяч внутрішньопереміщених осіб з Луганщини. З них дві з половинною тисячі знайшли тимчасовий прихисток в обласному центрі.