28 липня 2022 року Всеукраїнське сестринство Марії Магдалини упц мп направило Володимиру Зеленському звернення «Про припинення повноважень голови Хмельницької обласної військової адміністрації Гамалія Сергія В’ячеславовича». Про це повідомила активістка упц мп Вікторія Кохановська.
На думку представників московського патріархату, за час роботи Гамалія на посаді голови Хмельницької ОДА в області різко погіршилося забезпечення законності і правопорядку, а також додержання прав і свобод громадян України.
Автори звернення вважають, що Гамалій прийняв понад 30 незаконних розпоряджень, які порушують право на свободу віросповідання парафіян УПЦ у Хмельницькій області. Зокрема, Гамалій, нібито, своєю владою змінював канонічну підлеглість релігійних громад УПЦ, переводячи їх до ПЦУ. Мовляв, це робилося незаконно, з використанням підроблених документів та всупереч волі членів релігійної громади, що підпадає під дію статей 205.1, 206, 358, 365.2 Кримінального кодексу України.
Окрім того, сестринство святої рівноапостольної Марії Магдалини планує провести в Києві “богослужіння жінок та дітей для відстоювання своїх конституційних прав”.
Мета їхніх акцій – це відсторонення від повноважень начальника військової адміністрації Хмельницької області Сергія Гамалія, начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Руслана Герасимчука, начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільської області Олександра Богомола.
Сестринство святої рівноапостольної Марії Магдалини – це неформальна організація, котра надає юридичну, консультаційну та моральну допомогу вірянам упц мп, інформує Вікторія Кохановська.
Ще одна мета сестринства, за її словами – збір інформації, необхідної для доказів фактів корупції, недотримання та порушення законодавства України. Саме:
- збір даних про посадових осіб, про призвідників захоплень храмів УПЦ, про рейдерів ПЦУ та пов’язаних з ними депутатів, а також про їхні корупційні зв’язки;
- збір даних про реформи місцевих навчальних та медичних установ та продаж комунального майна;
- отримання інформації про зловживання на комунальних підприємствах у кожній територіальній одиниці;
- збір інформації щодо судів та правоохоронних органів кожної територіальної одиниці;
- збирання відомостей про прихильників ПЦУ – місця роботи, родинні зв’язки, причини ухилення від виконання військових обов’язків та ін.
Від редакції. Нагадаємо, що російська агресія, яка розпочалася ще 2014 року, ясно показала, чого вартує так звана упц мп, яка насправді є невід’ємною частиною рпц. Ця церква підтримувала сепаратистів і в Криму, й на Донбасі. А сьогодні абсолютна більшість духовенства цієї церкви зайняли очікувальну позицію. Вони сподіваються, що їм вдасться втриматися під час війни. А там життя покаже.