Відповідне відео оприлюднили у спільноті Хмельницький LIVE.
Водночас Управління з питань екології та контролю за благоустроєм Хмельницької міськради інформує, що згідно з наданими ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» результатами лабораторних досліджень води р. Південий Буг (створ в районі міського пляжу) від 25.07.2022 зберігається перевищення по показниках БСК5 та ХСК . Показник що характеризує вміст кишкової палички (ЛКП) в допустимих межах. Колі-фаги в нормі, патогенні мікроорганізми ( в т.ч. сальмонели чи шигели) не виявлені.
Довідково. Біохімічне споживання кисню (БСК5) — це кількість кисню в міліграмах, потрібна для окиснення органічних речовин, що містяться в 1 л води, аеробними бактеріями до СО2 і Н2О впродовж 5 діб без доступу повітря і світла.
БСК5 — важливий екологічний показник стану природних водойм. За високого вмісту органічних речовин у воді швидко розмножуються аеробні бактерії, для життєдіяльності яких необхідний кисень. Це може зумовити зниження вмісту розчиненого кисню, створити гіпоксичні умови і загибель окремих видів гідробіонтів.
Чим більше у воді органіки, тим вища окисленість і більше БСК.
Хімічне споживання кисню (ХСК) визначається як кількість кисню, яка необхідна для хімічного окислення в одиниці об’єму води органічних і мінеральних речовин. У природних водах ХСК обумовлено наявністю гумінових речовин, сірководню, сульфітів, заліза(II).
ХСК річних вод коливається в широких межах від 1 до 60 мг/л О2 . Різке зростання ХСК води свідчить про забруднення джерела і вимагає застосування відповідних заходів для її очистки. Раптове збільшення ХСК води, як правило, є наслідком забруднення її побутовими стоками.