Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

Яка частка української мови у соцмережах Хмельниччини та інших областей – порівняння

Опубліковано: 25.07.2022 наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

Телеграм-спільнота UA War Infographics, волонтерський проєкт, який з’явився з початком гарячої фази російсько-української війни, підготувала інфографіку про зростання частки української мови в соціальних мережах. Джерело даних – Центр контент аналізу.

Було підраховано частоту вживання в кожній соціальній мережі пар слів (лексем), які мають відмінні корені в українській та російській мовах – крок-шаг, червень-июнь, цукор-сахар, гарбуз-тыква, лікарня-больница. Лексеми добиралися так, аби вони могли бути вживаними різними категоріями людей, а не лише певними групами, до того ж з різних аспектів людського життя: харчування, побут, економіка домогосподарство, здоров’я тощо.

Всього було проаналізовано 866 тис. дописів, які містили названі лексеми та були написані в період з 5 червня по 5 липня 2022 року користувачами, що вказали у профілі Україну своїм місцем перебування.

Виявилось, що найбільш україномовна соціальна мережа – Instagram, можливо тому, що більшість користувачів тут переважно молоді люди, які навчалися вже за часів Незалежності та які добре володіють українською. 71,5% постів в українському Instagram написано державною мовою. На другому та третьому місці майже з однаковими результатами Facebook та Twitter – де 66,8% та 66,3% користувачів відповідно (насправді це майже у межах помилки) пишуть українською. У TikTok все погано – лише 33,8% постів мовою. А ось на Youtube справжній жах…Напрочуд малою лишається частка контенту українською мовою у західної соцмережі Youtube (5%), що пов’язано, найімовірніше, з алгоритмами монетизації, що вони спонукають користувачів працювати на ширшу російськомовну авдиторію. В підсумку кількість матеріалів державною мовою у Youtube за два роки зросла лише в межах похибки – на 2%. Таким чином, дерусифікаційні процеси, які повною мірою себе проявили в Facebook, Twitter та Instagram, у Youtube майже зовсім не спрацювали.

Після початку гарячої фази війни частка користувачів, які свідомо перейшли на мову суттєво зросла. Майже половина українців перейшла на українську хоча б у соціальних мережах. Звучить трохи дико, тому що ця цифра насправді має бути не менш ніж 90-95%, але маємо, що маємо.

Відсоток людей, які перейшли на мову у східних та південних областях, дуже тішить. Херсонська область – 58%, Миколаївська – 45%, Запорізька – 35%, Дніпропетровська – 45%, Харківська – 42%. На цьому фоні лише Одеська область виглядає як біла ворона – лише 27% постів українською.

На Хмельниччині частка використання української мови у соцмережах – 78%, російської – 22%.

 

Новини у Telegram Незалежний громадський портал

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Модератор
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Липень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
« Чер   Сер »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
42 queries in 0,053 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!