Обмінюватися інформацією про те, що у Хмельницькому чимось дуже неприємно тхне, почали у соцмережах у неділю вранці.
Зокрема, на сторінці Олешинської громади з’явились дописи із запитом до старости округу Валентини Базилюк, аби вона пояснила, звідки виник неприємний запах, який відчувають мешканці села.
Блогер Андрій Попик зазначив, що гній, котрий використовує для удобрення полів місцевий підприємець, призводить до численних екологічних ризиків, зокрема до забруднення Південного Бугу.
«Привіт всім любителям скупатись на міському пляжі.
Оце фото, як в Олешині підприємливий барига вивантажує гівно свиноферми на березі Південного Бугу. А також розкидає на навколишні поля.
Так так, це лайно далі дощами змиває в нашу водну артерію, і роздуває вітрами, щоб ми не забували, що “Хмельницький – щодня новий”.
Дане обговорення виклали в групі села Олешин, що трохи вище по течії і відноситься зараз до Хмельницької міської ОТГ, але я вважаю йому треба надати максимально публічного розголосу.
У нас в Хмельницькому безкарно і регулярно забруднюється Плоска та Південний Буг, і нікому до того нема діла…
Як людина, яка народилась і виросла в Хмельницькому, і пам’ятає якою була вода в Південному Бузі років 30 тому, скажу так: востаннє я тут купався в дитинстві.
Попередні роки я неодноразово писав що вода в ріці перетворилась на смердюче болото.
Цього року вода позеленіла ще в ТРАВНІ!!!
Ми можемо скільки завгодно вважати своє місто “найкомфортнішим в світі”, але поки різні бариги будуть безкарно забруднювати Південний Буг – ми всі будемо купатись в лайні.
А хто не буде купатись, буде то все нюхати…» – наголосив у дописі блогер.
Про жахливі екологічні наслідки для річки Південний Буг попереджає й місцевий активіст Павло Везденецький.
“Мешканці Олешина кажуть, що фермерське господарство вивалило гній на заплаву річки!
Хмельничан Віктор Карван наголосив, що у 2015 році в Україні було прийнято Закон «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною». Однак, незважаючи на прийняття даного закону, на практиці суттєвого покращення ні довкілля, ні жителі сусідніх сіл не відчули: тваринницькі ферми і надалі продовжують забруднювати довкілля, питну воду та псувати родючі ґрунти надлишком такого органічного добрива чи недотриманням умов його витримування перед внесенням у ґрунт.
Хмельничанин Олексій Голеншин зазначив, що вирішення цієї ситуації буде тестом як для обласної так і міської влади.