Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

«Зернові переговори»: чи вдасться Україні домовитися про деблокаду портів?

Опубліковано: 20.07.2022 наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

Країна-терорист Росія дасть «добро» вивезенню українського зерна із заблокованих нею ж українських портів, якщо з неї знімуть санкції, пов’язані із постачанням російського зерна. Про це заявив президент ворожої країни Володимир Путін під час приїзду в Іран для зустрічі з лідером Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

Чи вдасться Україні все ж таки підписати домовленості, питання спірне. Таку думку в прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» народний депутат з групи “Партія “За майбутнє”, Сергій Лабазюк.

«Є побоювання, що їм не варто довіряти. Якщо детально проаналізувати вчорашні слова Путіна на зустрічі в Ірані, можна вважати його промову глузливою. Мовляв, та я і не заважаю вивозу зерна. Натомість кремлівський диктатор вимагає від наших міжнародних партнерів зняття економічних санкцій. І тут питання ціни деблокади… Розблокування санкцій для вирішення продовольчих проблем? А як Україна відслідкує: чи пішов долар дійсно на потреби чи на війну проти нас?», – задається питанням парламентар.

Звичайно, запевняє член Аграрного комітету, Україні потрібно вирішити проблему розблокування портів. Проте тут виникає питання, а якою ціною? Якщо зняття певних економічних санкцій підсилюватимуть армію росію, то не тільки аграрії, а й увесь український народ буде проти подібних домовленостей.

«Якщо зняття санкцій підсилюватимуть росію, то не тільки аграрії, а й увесь український народ готові будуть ще трішки потерпіти. І хочеться вірити, що наші міжнародні партнери також не будуть здавати позиції. Зараз потрібно спільно відстоювати інтереси. Так, зерно потрібно світу, Азії, Україні потрібен ресурс, але ні в якому разі не ціною життів українців», – говорить Сергій Лабазюк.

У разі негативних результатів «зернових переговорів» не варто обезцінювати поточну ситуацію в країні. Адже, за словами парламентаря, нашій країні вдалося досягли під час війни можливості експортувати близько 2 млн тон зерна на місяць залізничними і річковими шляхами: «Так, це менше, аніж в мирний час (5-6 млн тон/місяць). Але це статистика загального експорту. До війни саме залізницею і річкою ми вивозили лише до 100 тис. тон, а зараз 2 млн!».

Загалом у аграріїв зараз дилема – а чи сіяти озиму пшеницю на наступний рік? І це наявна проблема. В аграріїв немає грошей, це по-перше. А по-друге, вони не мають можливості реалізувати свою продукцію, тому що ціна нижча за собівартість. З цього витікає негативний наслідок – наступного року в Україні не буде достатньо зерна для власних потреб. При умові, якщо у нас не з’являться додаткові експортні можливості, підсумовує парламентар.

Новини у Telegram Незалежний громадський портал

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Модератор
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Липень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
« Чер   Сер »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
42 queries in 0,183 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!