Журналістка Ірина Ромалійська отримала офіційну відповідь від Офісу ГПУ, у якій підтверджується той факт, що ДБР знищило таємні та секретні матеріали по кільком важливим кримінальним справам.
«Ну ось тепер вже офіційно. Офіс Генерального прокурора України підтвердив мені офіційно: ДБР знищило таємні та секретні матеріали по кільком важливим кримінальним справам.
Зокрема:
– «Харківські угоди»;
– «вугільна справа» Медведчука;
– причетність колишнього голови СБУ Якименка до розстрілів на Майдані;
– доведення до зубожіння української армії (підозрювані – Янукович, Замана, Лебедев, Саламатін);
– справи, де фігурує Порошенко (виготовлення військових кораблів на «Кузні на Рибальскому», призначення Семочка заступником СЗР, наказ про походження кораблями через Керченську протоку»)
В прес-службі ДБР сьогодні доволі грубо казали, що я брешу та маніпулюю. Але – ніт.
Тепер це офіційно підтверджує Офіс Генерального прокурора України, відповідаючи на мій запит.
«Повідомляємо, що згідно інформації Державного бюро розслідувань, яка є в розпорядженні Офісу Генерального прокурора, окремі матеріальні носії секретної інформації у запитуваних вами кримінальних провадженнях, процесуальне керівництво в яких здійснюється прокурорами, знищено Управлінням режимно-секретної роботи та захисту інформації Державного бюро розслідувань.
Прокурорами у вказаних кримінальних провадженнях не надавалися погодження на знищення цих матеріалів», – написала мені з Офіса.
Додали, що тепер намагаються знищені секретні матеріали відновити. «На теперішній час прокурорами та слідчими здійснюються заходи, спрямовані на відновлення знищених матеріальних носіїв секретної інформації, шляхом встановлення та витребування примірників, які зберігались в інших установах», – пишуть у ОГПУ» – йдеться у дописі у Фейсбук Ірини Ромалійської.
Також журналіст «Української правди» Михайло Ткач опублікував наказ від 23 березня про службове розслідування у ДБР через можливе знищення “документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять таємну або службову інформацію”. Службове розслідування у ДБР мали провести за місяць – до 23 квітня.
«Ми на Українській правді теж займаємось цією темою і теж бачили ту довідку з переліком знищених матеріалів. Якщо факти про які говорить моя колега – це неправда, тоді про яке службове розслідування йде мова у наказі, отриманому від джерел у ДБР?» – йдеться у його дописі у Фейсбук.