У Городоцькій громаді медики фіксують ріст кишкових захворювань, інформує Городок.City.
За словами епідеміологині Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Антоніни Мазурович, у перші місяці поточного року це були лише поодинокі випадки. Натомість у травні лабораторно підтверджено хворобу вже у 14 осіб, у червні — у понад 30.
Хворіють городоччани цілими сім’ями як мешканці міста, так і сіл. Здебільшого — діти. Дорослі, у більшості випадках, інфекцію переносять безсимптомно.
«Літо — пора кишкових інфекцій. Спалах захворювань у цю пору ми спостерігаємо щороку і цей рік не є виключенням. Пов’язано це зі спекою, яка сприяє поширенню збудників, що викликають захворювання на кишкові інфекції. До організму такі збудники потрапляють з інфікованою водою, зіпсованими та неякісними харчовими продуктами або через брудні руки», — пояснила Мазурович.
За її словами вірус дуже легко передається. Від його потрапляння до організму і до появи перших симптомів минає кілька днів. Ранніми ознаками ротавірусної інфекції є різке підняття температури і блювота, пізніше з’являється тривала діарея. Може також спостерігатися біль у животі.
Як передається ротавірус?
На сайті МОЗ зазначають, ротавірус виявляють у калі інфікованої людини за два дні до появи симптомів і протягом десяти днів після їхнього зменшення. Увесь цей час вірус легко поширюється аерогенним шляхом, навіть якщо у хворого немає жодних ознак.
Здорова людина може інфікуватися як від безпосередньо хворого, так і під час контакту з поверхнями й предметами, що могли бути забрудненими: іграшками, підлогою, меблями, одягом, під час їжі тощо.
Ротавірус може залишатися на поверхнях протягом тижнів та навіть місяців.
Профілактика захворювання
Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.
Потрібно часто мити руки, овочі та фрукти і пити очищену воду.
Стосовно вакцинації, то ВООЗ рекомендує вводити першу дозу ротавірусної вакцини якомога швидше після 6-тижневого віку. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих, тобто його немає у календарі обов’язкових щеплень.
Як лікувати ротавірусну інфекцію
Загалом, немає специфічого лікування ротавірусної інфекції – лише симптоматичне. Воно має відновлювати кількість рідини й електролітів в організмі, знижувати інтоксикацію. Антибіотики при ротавірусній інфекції медики не призначають, адже вони неефективні.