П’ятий місяць Україна потерпає від повномасштабних бойових дій з боку російських окупантів. Держава-агресор не припиняє спроб захопити нашу країну, знищуючи цвіт української нації – найкращих синів та дочок України.
З початку війни в українців все частіше виникає синдром так званого ПТСР, який може з’явитись після травматичної події. Він може виникнути, як у військового, який боронив державу на передовій, так і в цивільних осіб, які постраждали або стали свідками руйнувань, поранень чи смертей.
Сьогодні на Хмельниччині проживає близько 130 тисяч вимушено переміщених осіб. Кожен з них був змушений покинути рідну домівку через постійні обстріли, а подекуди, й окупацію населених пунктів. Тепер їхнє життя поділилось на «до» та «після» повномасштабного вторгнення. Кажуть, що рятує лише мрія – перемогти та повернутись додому!
“Тікали від війни з міста Харкова. Неможливо зі спокійною душею дивитись на те, як окупанти руйнують нашу рідну домівку, наше життя. Дякую мешканцям Хмельницької області, які з особливим теплом прийняли нашу родину. Однак, хочеться лише одного – перемоги! Сьогодні прийшли на майстер – клас з донькою. Дякую за таку можливість трохи відволіктись та спробувати себе в новій справі. Донька у захваті, тепер це одне з її улюблених хобі“,- каже Ірина, переселенка з Харкова
Щодня спілкуючись з вимушено переміщеними особами, аналізуючи ситуацію в області та приділяючи належну увагу питанням надання допомоги переселенцям, координаторка Жіночого руху «За Майбутнє» Хмельниччина Віолета Лабазюк ініціювала створення кімнати арт-терапії для жінок-переселенок , які проживають на території області.
Надати якісну психологічну підтримку та допомогти подолати емоційний біль від пережитих подій, завдяки спілкуванню з людьми, які також постраждали від війни – основні завдання даного проекту. Ініціатор ідеї Віолета Лабазюк, яка також є головою Хмельницької обласної ради зазначає, що кімната арт-терапії – це не просто черговий проект підтримки, а й місце зустрічі жінок з різних регіонів України, з однією душею та історією.
Вона переконана, що завдяки знайомству з різноманітними видами мистецтва у форматі майстер-класів, тренінгів, культурних заходів у поєднанні з професійною роботою психолога жінкам вдасться подолати переживання, відчуття тривоги та відновити стабільний ритм життя.
«Готуючи цей проект разом з командою Жіночого руху “За Майбутнє” Хмельниччина створили всі належні умови, аби жінки та їхня малеча мала змогу трохи відволіктись від буремних подій, отримати потрібну допомогу психолога та підтримку від оточуючих. Ми прагнемо, аби перемога настала якнайшвидше, тому кожен з нас на своєму рівні докладає максимум зусиль для цього. Разом – ми сила! Слава Україні!» – зазначила Віолета Лабазюк
Сьогодні на базі ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» відбувся перший майстер-клас з арт терапії – знайомство з живописом по тканині у вигляді патріотичного розпису еко-сумок. Жінки мали змогу не лише відволіктись від тривожних подій в країні, а й просто провести вечір у гарній дружній компанії, як це було до війни.
Надаватимуть психологічну допомогу жінкам – переселенкам на безкоштовній основі за адресою: м. Хмельницький, проспект Миру 61/3. Слідкуйте за анонсами графіку майстер-класів на офіційній сторінці у мережі Facebook.