Голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк та перший заступник голови Володимир Гончарук зустрілися з представниками агенції Concern Worldwide (Республіка Ірландія) Домініком Кроулі та Росом О´Салліваном.
Це вже друга зустріч з представниками цієї організації. Сторони обговорили напрямки співпраці щодо надання для внутрішньо-переміщених осіб не лише гуманітарної допомоги, а й фінансової підтримки.
Як зазначила Віолета Лабазюк, на Хмельниччині проживає 147 тисяч переселенців, це другий показник в Україні за кількістю внутрішньо переміщених осіб. Значну допомогу для переселенців і мешканців регіонів, де ведуться бойові дії, через штаб гуманітарної допомоги обласної ради надали іноземні партнери продуктами харчування та речами першої необхідності.
«На Хмельниччині добре налагоджений волонтерський рух, який працює за трьома напрямками: допомога нашим Збройним силам, допомога жителям, які перебувають в зонах активних бойових дій та допомога переселенцям, які тимчасово проживають в області, – розповіла Віолета Лабазюк. – Ми раді співпраці та вдячні міжнародним організаціям, партнерам за допомогу, підтримку тих, хто через агресію росії опинився у важких обставинах».
Представники агенції Concern Worldwide (Республіка Ірландія) Домінік Кроулі та Рос О´Салліван зауважили, що їхня організація ставить за мету своєї діяльності в Україні підтримку людей, що постраждали внаслідок війни. Вони готові надавати гуманітарну допомогу в поліпшенні умов проживання внутрішньо переміщених осіб. З цією метою в області попередньо працювали спеціальні групи, які відвідали місця проживання переселенців, поспілкувалися з волонтерами та представниками органів влади. За результатами цих поїздок уже зібрано перші вантажі допомоги, що містять найнеобхідніше – продукти харчування та засоби гігієни. Наступного тижня ці вантажі через гуманітарні штаби доставлять на Хмельниччину.
Окрім того, як зазначили представники агенції Concern Worldwide, розглядається можливість надання внутрішньо переміщеним особам фінансової підтримки. Наразі організація проходить процедуру оформлення відповідної документації, що дасть змогу їм працювати в Україні у цій сфері.