Чотири виші переміщуються на Хмельниччину. Два з них відновлюватимуть свою роботу у Кам’янці-Подільському. Це Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля та Харківський національний університет внутрішніх справ, повідомляє Суспільне.
Ще два: Херсонський національний технічний університет та Маріупольський будівельний фаховий коледж – у Хмельницькому. До обласного центру також переїздить ліцей-інтернат з військово-фізичною підготовкою з Сум, який має статус загальноосвітнього навчального закладу.
Херсонський національний технічний університет один з чотирьох вишів, тимчасово переміщених на Хмельниччину. Йому виділили три навчальні аудиторії з комп’ютерною технікою та доступом до Інтернету в одному з корпусів Хмельницького національного університету.
«Поки нам цього достатньо. Але чому ми обрали саме Хмельницький? Тому що, якщо в перспективі Херсон все ж таки не буде деокупованим, і буде офлайн навчання, то ми зможемо тут проводити наукові досліди. Тут є пересічність з усіма спеціальностями», – розповідає виконувачка обов’язків ректора Херсонського національного технічного університету Олена Чепелюк.
За її словами, половина колективу вишу, а це приблизно 300 осіб, працює з тимчасово окупованого Херсону, з Хмельницького працюють 30 викладачів. Двадцять із них – розселили у гуртожитках Хмельницького національного університету.
«Ми переїжджали не організовано, як інші виші, і не приїхали тут великим колективом, тому ми зараз готуємо плацдарм. Зараз це у нас штаб, в якому ми працюємо. Викладачі працюють, переважно, вдома», – каже Олена Чепелюк.
Директорка департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації Дарія Басюк просить керівників вишів області гостинно зустрічати переміщені навчальні заклади. За її словами, чотири переміщених виші додались до 12 вищих навчальних закладів області. Усі вони готуються до цьогорічної вступної кампанії.
«В умовах, коли дуже багато абітурієнтів потенційних за кордоном, говорити про повноцінну вступну компанію звичайно складно. У нас, наприклад, на ЗНО зареєструвалось понад 12 тисяч 800 осіб, це менше ніж минулого року», – каже Дарія Басюк.