Близько сотні водіїв Хмельницьких служб таксі та служб інформаційної підтримки, як звуться більшість приватних компаній перевізників, страйкували та вимагали підняти тарифи на проїзд, повідомляє Суспільне.
«Пальне мінімум на відсотків 40 подорожчало. Якщо раніше я заправляв на 10 літрів бензину, це коштувало 270 гривень, а зараз – 370 гривень. 100 гривень на 10-ти літрах – це велика сума для мене», – каже таксист Олександр.
Як розповів таксист Назар, машинами таксі в місті їздять найбільше вранці та ввечері, коли громадський транспорт або перевантажений, або його немає.
«Бабуся живе в мікрорайоні Лезнево, то от вона вчора дзвонила до мене, щоб я її завіз, бо вона простояла на зупинці громадського транспорту з 8 години ранку, але не могла доїхати. Маршрутка на зупинці була, стояло три людини, і водій сказав: «я не поїду на кінцеву, порожній бус, я просто спалю багато палива і на заправці немає де заправитися»», – розповідає таксист Назар.
За словами Назара, чимало власників легковиків тепер також пересуваються містом на таксі.
«50% пасажирів мені говорять, що свої автомобілі вони поставили на стоянки, бо їм вигідніше зараз їхати на таксі, чим своєю машиною вистояти в черзі, заправити пальним», – каже чоловік.
Бригадир однієї з Хмельницьких служб таксі Руслан каже: тарифи не переглядалися кілька років. За його словами, до директорів служб таксисти зверталися, про страйк їм повідомляли, та ніхто на мітинг не приїхав.
«Відколи піднялись ціна на бензин та газ, всі почали скаржитися на те, що типу в нас нічого не виходить, ми просто возимо людей за спасибі», – каже бригадир служби таксі.
На скільки потрібно підіймати тарифи на проїзд, мають спільно вирішити директори служб, вважає таксист Олександр.
«Ми не можемо сказати, що треба підіймати високо ціни, тому що в людей і так немає грошей, в країні війна, тобто, все має бути обґрунтовано. Це мають вирішувати не ми, водії, а мають вирішувати директори служб», – говорить таксист.
За словами таксиста Миколи, кожен водій щодня платить своїй службі за надані в ефірі замовлення 10-12 відсотків від заробітку або тисячу двісті – тисячу триста гривень. За власні кошти водій таксі купує пальне і ремонтує власну автівку. Чоловік розповідає: заробітки зводяться нанівець, а директори служб не реагують на їхні вимоги.