Жителі Розсошанської громади протестують проти знищення лісу, який незаконно вирубують впродовж 3-х років, повідомляє Суспільне.
«Вони вирубують нормальне, здорове дерево. Сухостій вони лишають. Дерева, які вже догнивають не прибирають, а говорять, що це санітарна вирубка. Добре, якщо прорідження йде, але тут поляна, тут не прорідження. Суцільна вирубка лісу йде», – говорить житель села Розсоша Олександр Степко.
За словами Олени Сороки, дерева на кількох ділянках Розсошанської громади вирізають працівники структурного підрозділу “Лісомисливського відділу”.
«Ми побачили це ще рік тому. Це не одна ділянка яку вони вирізають, вони вирізають ліси на території всієї громади. Ми з ними почали боротьбу ще минулого року, на другій ділянці. Ми знали протягом року, що це ліси вирізаються і вивозяться. Цілу зиму возили ці ліси через село. І коли ми вже зібрали людей, відповідно які наважилися на цей крок, ми приїхали сюди і побачили тут таку картину. Сухостій, хворі дерева, вони всі стоять. Ті, що лежать дерева, гнилі, вони їм не потрібні. Їм потрібне здорове дерево. І те, що вони кажуть, що це зачистка лісу, і те, що вони потім перебирають гілки на тирсу, це ніхто не прибирає це не санітарна зачистка лісу, це знищення лісу», – говорить Олена Сорока.
Документи, які надали представники окремого структурного підрозділу “Лісомисливського відділу”, не мають юридичної сили, каже представник ініціативної групи Розсошанської громади Ігор Меркулов.
«Вони надали нам копії документів, котрі не мають жодного юридичного визначення, зважаючи на те, що вони не посвідченні відповідальною особою. Вони намагалися замилити очі, це не юридичні кроки, не мають юридичного визначення, і відповідно до цих документів не настає юридична відповідальність», – каже Ігор Меркулов.
Інвентаризація показала – 20 гектарів суцільної рубки, розповідає сільський голова Розсошанської сільради Василь Дячок.
«Третій рік підряд по наших лісах ходять люди, на мою думку безпідставно і незаконно вирізають ліса. Самі собі виписують талони. Писали звернення в екологію і так далі. Ми все документуємо. Думаю що вже найближчим часом будемо подавати до суду, тому що вже є напрацьований матеріал», – розповів сільський голова.
Жодних документів, які погоджують вирубку, сільрада не давала, каже Василь Дячок.
На час воєнного стану інспекція не може проводити перевірок, розповідає начальниця відділу аналітичної діяльності, взаємодії з громадськістю Державної екологічної інспекції області Наталія Сологуб.
«До нас надійшло звернення від мешканців села Розсоша про те, що на території Розсошанської ОТГ здійснюється незаконна вирубка лісу. За наявною інформацією в інспекції, дану рубку здійснює агрофірма “Проскурів”, яка має лісорубний квиток. На сьогодні заборонено проведення перевірок. Планових, позапланових перевірок, взагалі заходів державного нагляду контролю під час воєнного стану. По закінченні воєнного стану інспекцією буде проведено позапланову перевірку відповідно до чинного законодавства», – каже Наталія Сологуб.
За словами начальниці відділу превенції Хмельницького районного управління поліції Людмили Берестовської, по вирубці лісу правоохоронці проводять перевірку.
«До поліції звернулися дві мешканки Розсошанської ОТГ про те, що здійснюється незаконна вирубка лісу. Дані заяви були зареєстровані в Хмельницькому районному управлінні у єдиному обліку. Надалі їх розглянуть відповідальні служби і за розглядом цих матеріалів буде прийнято рішення по даному факту», – говорить правоохоронниця.
Усі документи, каже майстер лісу “Лісомисливського відділу” агрофірми “Проскурів” Костянтин Пушкаренко, мають.
«Є матеріально-грошова оцінка, скільки тих дерев іде в рубку. Є акт перевірки з екології, є акт перевірки з поліції. Багато документів. Можу їх показати», – каже Костянтин Пушкаренко.
Згодом Костянтин Пушкаренко зателефонував і розповів Суспільному, що юристи фірми заборонили надавати будь-які документи.