600 власників приватних помешкань в Хмельницькій громаді безплатно поселили в себе внутрішньопереміщених осіб, повідомляє Суспільне.
За словами заступника Хмельницького міського голови Михайла Кривака, від початку повномасштабного вторгнення міське управління соціального захисту населення зареєструвало 18 тисяч переселенців.
«Ми, шукаючи квартиру у Хмельницькому, неодноразово натрапляли на нечесних рієлторів. Вимагають гроші за передплату, а потім зникають. Або, от навіть вчора, ми дивилися квартиру. Вона каже, що подруга господарки. Я кажу: «Покажіть документи», вона показує, але видно, що вони підроблені. Дуже часто зустрічали таке, що є квартира, ріелтор реальний, але не хочуть приймати переселенців з Донецької та Луганської області», – розповідає переселенка з Лисичанська Альона Тученко.
Волонтерка Наталія Паламарчук, яка в мирний час працювала рієлтором, від початку війни знаходить безкоштовне житло для переселенців в Хмельницькому. За останніх два тижні не знайшла жодної такої квартири. А ситуація з цінами на житло – різна.
«Єдине – ті квартири, де люди безплатно жили, якщо хтось з’їжджає, туди можна когось заселити.
Дехто підіймає незначно – на тисячу, на дві. Є звичайно і значне підняття ціни. Квартири, які коштували до початку війни 5 тисяч, стали 8 тисяч. Є будинки, які хочуть і за 30 тисяч здавати. Але там великі будинки, з благоустроєм», – каже волонтерка.
Заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак розповів, що переселенцям з кожним днем дедалі важче знаходити помешкання для постійного проживання.
Чиновник каже, зараз міська влада чекає ініціатив уряду стосовно житла.
За словами Кривака, ситуацію з завищенням цін на оренду житла наразі врегулювали.
«Люди, відчуваючи загрозу того, що в них будуть відключені мережі постачання електроенергії, води, водовідведення. Вони адекватно реагували на ситуацію і фактично той сплеск завищених цін ми подолали», – каже заступник Хмельницького міського голови.