Незважаючи на регулярні попередження з боку правоохоронців, громадяни через свою неуважність та безпечність продовжують ставати жертвами шахраїв усіх мастей.
Лише у нашій області за період воєнного конфлікту зареєстровано 16 кримінальних проваджень за ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), повідомляють в обласній прокуратурі.
Шахраї публікують фейкові оголошення про готовність здати в оренду переселенцям квартири; роблять неправдиві оголошення зі збору грошей на лікування громадян, які нібито постраждали від військової агресії; виманюють кошти за сприяння в евакуації з тимчасово окупованих територій; здійснюють махінації з банківськими картками; інтернет-шахрайства.
«Наполегливо просимо усіх перевіряти інформацію перед тим як перераховувати кошти на карткові рахунки незнайомців. Не переходьте за невідомими посиланнями, які можуть надсилатись у месенджери. Будьте особливо пильними та не піддавайтеся на провокації аферистів. Про всі такі випадки обов’язково повідомляйте до правоохоронних органів» – закликає керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник.
Схожі матеріали:
- На Хмельниччині на потреби ЗСУ перерахували 1 мільйон гривень застави у кримінальній справі про шахрайство
- Правоохоронці викрили двох мешканців Хмельниччини, які за 14 000 доларів США переправляли ухилянтів за кордон
- У Хмельницькому судитимуть 36-річного чоловіка, який надіслав неправдиве повідомлення про замінування СІЗО
- На Хмельниччині зловмисники побили та вивезли у невідомому напрямку чоловіка: доля зниклого досі невідома
- На Хмельниччині за фактом недбалого ставлення до своїх обов’язків судитимуть лікаря-гінеколога, з вини якої померло немовля