Американські медики навчали хмельницьких педіатрів, як діяти і надавати допомогу травмованим дітям і дорослим в умовах воєнного стану. Для цього їм провели семінар, на якому розповіли про специфіку роботи з вогнепальними пораненнями, повідомляє Суспільне.
«Найбільш жахливим є те, що ці лікарі є педіатрами, і, зазвичай, вони не мають відношення до будь-якого типу вогнепальних поранень, чи поранень, отриманих у результаті вибухів. Але сумна реалія говорить про те, що сьогодні вони мають давати раду цьому. Через це більшість питань було про те, як можна допомогти саме жертвам ось таких нетипових для нашої країни вибухів та вогнепальних поранень. Усі дуже схвильовані, всі дуже переживають, тому що вони можуть стикнутися з такими типами поранень, з такими пацієнтами» – розповідає військовий парамедик Флоріан Шмітсберг.
Слухачка семінару, неонатолог Олена Гарбар каже, що лікарі, які ведуть заняття, були на місці активних бойових дій. Вони дають практичні поради, як працювати в екстремальних умовах: “Якщо ми працюємо командою, коли поступає група поранених дітей, наприклад, або людей, ми ділимося на частини. Хтось відповідає за розподіл, за сортування, хтось вже паралельно надає або реанімаційну допомогу, робить непрямий масаж серця, хтось вже паралельно думає про інфузійну терапію. Чітко нам дають поради практичні”.
Багато українських лікарів, каже волонтер зі Львова Богдан, ще не зіштовхувались з ситуаціями, в яких мають досвід американські медики: “Це кульові поранення, це вибухи, це велика кількість жертв. І як із цим поратися.? Це ситуації, коли мова йде про ураження біологічною зброєю. Насправді, у критичній ситуації, коли мова буде йти про те, що потрібно рятувати людське життя, кожен лікар, кожен медик повинен взятися до справи. І тут будуть необхідні ті знання, якими діляться наші американські друзі”.