200 вимушених переселенців з початку російсько-української війни знайшли прихисток на території Меджибізької фортеці на Хмельниччині, повідомило Суспільне.
За словами директора державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Олега Погорільця, більшість людей, які покидають свої домівки, перебувають тут одну ніч і на ранок їдуть далі..
Для людей, які прибувають з інших регіонів, на території музею облаштували дві зали.
«В нас за ці дні пройшло вже майже 200 чоловік. Дуже багато серед них дітей, старших людей. Це наші колеги, колеги наших колег, яким вже передавали, що є такий замок в Хмельницькій області, де можна зупинитися на ніч. Ми надаємо і постіль, де можна переночувати в нормальних умовах, ми готуємо їм їжу. Підготували душ. Ми можемо прийняти до 50 чоловік. Це так, що люди вже розмістилися. Є ковдри, є спальні мішки. Все чисте, все це нове. Нам допомагають волонтери з Хмельницького» – розповів Олег Погорілець.
Вимушені переселенці долучаються до плетіння маскувальних сіток, виробництво яких у музеї налагодили з першого дня російсько-української війни.
За словами вимушеної переселенки з Харкова Світлани, плетіння маскувальних сіток – її вклад у перемогу України: “Я українка, я хочу додому. Я хочу жити в Україні, хочу, щоб мої діти жили в Україні. Харків – наше місто, і ми туди повернемося. Це мій такий маленький вклад в те, щоб наші війська швидше могли звільнити наше місто”.
З початку війни відвідувачам музею вхід безкоштовний, каже касирка заповідника “Межибіж” Галина: “Приходили відвідувачі до нас, але ми їх безкоштовно пропускали. Відтоді, як почалася війна, ми з них не брали гроші за вхід. А люди не хотіли йти дивитися, а ставали і допомагали одяг розправляти, тріпати, різати, сітки плести”.