У Хмельницькій військовій адміністрації провели зустріч з представниками бізнес-спільноти та аграрного сектору.
В.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Сергій Савіцький поінформував присутніх, що ще у січні Кабінет Міністрів України встановив торговельну надбавку для соціально значущих продуктів – не вище 10%.
Відтак, підвищувати ціни вище цього рівня підприємцям не дозволено.
До таких товарів належать хліб житньо-пшеничний, батон, крупа гречана, борошно пшеничне (вищий сорт), цукор пісок, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна вищого сорту), молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), масло вершкове жирністю 72,5%.
Окрім того, наразі діє рішення Кабміну про фіксацію рівня цін на продукти харчування в межах, встановлених станом на 23.02.2022 року.
Далі, у ході зустрічі, начальник ОВА Сергій Гамалій роз’яснив представникам бізнесу основні обмеження, що діють у військовий час. Зокрема, на Хмельниччині введено в дію комендатуру, яка контролюватиме режим пересування транспорту та перетину блокпостів на території області. У робочий час пересування по території області здійснюватиметься без затримок, за винятком перевірки підозрілого автотранспорту. Разом з цим, на час дії комендантської години розглядається питання закриття м. Хмельницького: рух транзитних вантажів та гуманітарної допомоги здійснюватиметься лише після узгодження з комендантом.
” Також на нараді було зазначено, що в суботу Міністерство аграрної політики та продовольства України прийняло постанову, що регулює питання ліцензування експорту с/г продукції. Створюється електронний реєстр, де кожен зможе реалізувати продукцію на експорт. У зв’язку з військовою агресією Росії мають бути напрацьовані логістичні шляхи експорту товарів та налагоджені нові канали збуту продукції до країн Європи. Але першочерговим завданням є забезпечення жителів Хмельницької області продукцією без завищення цін на основні товари.
Як поінформував заступник голови ОВА Володимир Білик, визначено перелік підприємств, які забезпечуватимуть визначеною продукцією ті області, що постраждали від російської агресії. Також в області створюються склади та формуються резерви для забезпечення 1,3 млн населення продуктами та товарами першої необхідності.