У Хмельницькому представники турецьких та українських інвестиційно-будівельних компаній презентували проєкт реконструкції Хмельницького аеропорту під міжнародний вантажно-пасажирський аеропорт.
У зустрічі взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, народні депутати України Сергій Мандзій та Микола Стефанчук, директор КП «Аеропорт Хмельницький» Валерій Сорока, генеральний директор Елдезар Груп Алі Бару Алсірт, керівник компанії Енез Груп Онур Біліці, голова правління ГС «Міжнародний центр сприяння підприємництву» Володимир Пахній, заступник голови правління ГС «Міжнародний центр сприяння підприємництву» Вадим Внуков, голова наглядової ради ТОВ “Скайлайн -Хендлінг” Остап Шабаковський, представник ДП «Держзовнішзв’язок» Іван Сторожук та перший заступник директора ДП Центр інформаційно-технічної безпеки Олександр Бортник.
Турецька компанія «Елдезар Груп», як зазначили її представники, спеціалізується на реалізації подібних інфраструктурних проєктів протягом останніх п´яти років у країнах Африки, Сходу і у які інвестовано близько 5 млрд. доларів.
У ході презентацій було наголошено, що реконструкція КП «Аеропорт Хмельницький» під великий міжнародний вантажно-пасажирський хаб дозволить розвантажити дорожні магістралі та створити так званий транспортний коридор між Україною та європейськими країнами.
Це дуже важливо у час, коли стрімко розвивається інтернет-торгівля та зростають обсяги вантажних авіаперевезень. Так, зокрема, компанія Boening прогнозує зростання вантажного авіаційного флоту на 69% до 2039 року.
Проаналізувавши технічні можливості аеропорту Хмельницького, представникам влади області було запропоновано дві можливі концепції його реконструкції.
Перша – це пасажирський термінал та легкомоторна авіація. Цей варіант передбачає злітно-посадкову смугу довжиною у 2700 метрів, орієнтовний пасажиропотік – 450 тисяч, сума інвестицій – 200 млн доларів та термін окупності – 20 років.
Друга концепція – вантажний термінал та пасажирський термінал. У цьому варіанті злітно-посадкова смуга – 2900 – 3500 метрів, орієнтовний пасажиропотік – 450 тисяч, сума інвестицій – 300 млн доларів та термін окупності – 15 років.
Під час жвавого спілкування сторони обговорили можливості та шляхи реалізації проєкту.
Представники влади наголосили, що відновлення роботи комунального підприємства “Аеропорт Хмельницький” є пріоритетним напрямком їх роботи.
На завершальному етапі знаходиться розробка проектно-кошторисної документації на «Реконструкцію аеродромного комплексу КП «Аеропорт Хмельницький» з подовженням штучної злітно-посадкової смуги на 500 метрів». Така довжина смуги необхідна для того, щоб аеропорт міг приймати великі пасажирські літаки на зразок «Boeing»
У ході обговорення презентаційного проєкту представники інвестора наголосили, що фінансування майбутньої реконструкції можливе за участі державного та місцевого бюджетів а також коштів європейських фінансових інституцій. Сторони домовились створити робочу групу та провести наступну зустріч, аби обговорити різні форми фінансової складової реалізації проєкту та рухатись далі.