Понад 370 заходів, більше 37 тисяч мешканців області, які долучилися до участі в них – саме такими є підсумки щорічної акції «16 днів проти насильства», що проходила на Хмельниччині з 25 листопада до 10 грудня, повідомляють в ОДА.
Завдяки цій акції ще більше людей дізналися про те, що насильство у будь-яких його проявах – це не нормально, що з цим ганебним явищем можна і потрібно боротися. І що найголовніше – учасники заходів тепер знають, яким чином потрібно діяти, коли в житті стикаєшся з проявами насильства. На цьому наголосив сьогодні заступник голови ОДА Володимир Юр’єв під час круглого столу, що відбувся в облдержадміністрації.
Аби проаналізувати результати проведення на Хмельниччині цієї важливої соціальної акції та визначити першочергові кроки в сфері запобігання та протидії насильству, до розмови долучилися представники профільних структурних підрозділів ОДА, органів Національної поліції у Хмельницькій області, громадських організацій, які безпосередньо відповідали за проведення відповідних обласних заходів.
Як повідомили доповідачі, загалом акцію підтримали практично всі громади Хмельниччини. Тематичні уроки, бесіди, флешмоби, конкурси, соціальні експерименти, демонстрації фільмів та виставок, які проводилися у школах, закладах профтехосвіти, вишах, бібліотеках, закладах культур та соціального захисту, громадських місцях – це неповний перелік тих заходів, що відбувалися в області під час цьогорічної акції “16 днів проти насильства”.
Володимир Юр’єв наголосив, що ці заходи спрямовані на те, щоб дати розуміння всім без винятку мешканцям області – і дітям, і дорослим – як захистити себе чи своїх близьких у ситуації з насильством.
За підсумками обговорення учасники напрацювали декілька напрямків подальшої роботи. Основний з них – підвищення рівня обізнаності населення у питаннях протидії насильству. Зокрема, заплановано розробити інформаційну довідку з алгоритмом дій та контактами місцевих служб, яка допоможе постраждалим у скрутних ситуаціях, а також напрацювати перелік усіх можливих шляхів поширення цієї довідки, наприклад, через соціальні мережі, СМС-розсилки, у вигляді соціальної реклами, буклетів, плакатів, постерів, які можуть бути розміщені в громадських місцях.
Серед інших заходів – поглиблення співпраці між органами влади, правоохоронцями та громадськими організаціями, що опікуються питанням протидії насильству, адже швидкість та ефективність їх взаємодії дуже часто є визначальним фактором для постраждалої особи. Ще один пріоритетний напрям роботи – подальша розбудова на рівні територіальних громад мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Очікується, що у 2022 році на ці цілі область має отримати фінансування із державного бюджету.