Для маленьких дітей сон відіграє дуже важливу роль, бо всі значущі процеси відбуваються саме в такому стані. Поки малюк росте, батьки мають піклуватись не тільки про забезпечення його потреб в плані їжі та необхідних речей, але й здоровий сон. Контролювати даний процес зручніше, якщо є таблиця сну дитини, яку пропонують використовувати експерти з EVA Blog.
В чому полягають особливості?
Тривалість сну безпосередньо залежить від віку дитини. Чим вона старша, тим менше спати їй хочеться і потреба, відповідно, теж знижується. Умовно, особливості дитячого сну до 3-річного віку можливо розбити на кілька періодів:
- До 6 місяців – здається, що новонароджена дитина весь час спить, але насправді, це не зовсім так. Найдовше малюк в такому віці спить кілька годин підряд, від одного прийому їжі до наступного. Цей відрізок часу становить, в середньому, до 3-4 годин, навіть вночі. Однак на добу немовля має спати на менше ніж 16 годин.
- До 1,5 року – після 6 місяців час на сон починає скорочуватись, бо розрив між прийомами їжі збільшується. Спочатку дитина дотримується ще старого графіку, та згодом переходить на більш зручний для батьків, бо нічний відпочинок має значення для всіх. Всю ніч малюк спить вже у віці від 1 року. В цей період потреба в нічному сні становить близько 10 годин і до 3-4 годин вдень.
- До 2 років – дітки, від 1,5-річного віку більше мають спати вночі. Вдень достатньо одного перепочинку до 4 годин. В цьому віці малюки дуже енергійні, багато та інтенсивно рухаються. Іноді можуть засинати прямо посеред гри. Та більше значення для здоров’я дитини має нічний спочинок. Він вважається повноцінним, якщо триває не менше 10 годин.
Зрозуміло, що батьки мають впливати на формування графіку правильного відпочинку. Хоча в дітей різні характери, темпераменти та є свої особливості організму, все одно потрібно привчати до певного режиму.
Що впливає на якість сну малюків?
Безпосередньо на сон та його тривалість мають вплив такі чинники, як:
- Темперамент. В залежності від цього фактору дитина може спати більше або менше. Причому відмінності згідно з темпераментом являються нормою. Скажімо, холерики сплять менше за флегматиків.
- Здоров’я. Якщо дитинка хвора, то вона спатиме значно більше за норму, бо цього вимагає її стан. При сильних болях, навпаки, відпочинок неможливий, тому варто вчасно реагувати на зміну стану здоров’я.
- Емоції. Якщо день був насичений різними враженнями, дитина була занадто активною, її сон може порушуватись, особливо це стосується засинання. В збудженому стані важко швидко це зробити. Тож потрібно спочатку заспокоїтися, наприклад, прочитати казку, поговорити спокійно.
В обов’язки батьків входить забезпечення належних умов для повноцінного відпочинку малюка, бо нестача сну негативно впливає на його здоров’я, призводить до порушення роботи нервової системи та внутрішніх органів.