Вже другий рік школи України періодично переходять на дистанційне навчання. Викликано це пандемією, спричиненою COVID-19 і тим, що не всі вчителі погоджуються на вакцинацію, незважаючи на те, що цей захід є обов’язковим. Через те, що деякі педагоги відмовляються від щеплення, страждають інші. Їм доводиться пристосовуватися до навчання в Інтернеті, що в нинішніх умовах дуже непросто.
Проблеми дистанційної освіти
Початок пандемії, коли вчителі змушені були перейти працювати в режим онлайн, показав, наскільки українські школи не готові до сучасних технологій. По-перше, не всі педагоги мають необхідні девайси для проведення уроків дистанційно. По-друге, не було підходящих платформ для того, щоб організувати навчальний процес. По-третє, не всі педагоги мають досвід роботи з цифровими технологіями, потребують навчання. Через ці проблеми страждала не лише якість навчального процесу, а й самі школярі, які не могли дистанційно освоювати матеріал повною мірою.
Чиновники пообіцяли вирішити проблему. Заявлено було про закупівлю 60 000 ноутбуків для вчителів та запуск спеціальних платформ з розширеним функціоналом, які б допомогли якісно організувати навчальний процес дистанційно.
Проте тендери на закупівлю техніки були запущені лише у вересні. Курсів для педагогів, щоб навчити їх роботі на цифрових платформах теж поки що немає. Проте вже з жовтня в деяких регіонах школи знову почали переходити на дистанційне навчання, і вчителям знову доводиться шукати способи, як організувати навчальний процес онлайн.
Топ платформ, які допоможуть педагогам у роботі
Для дистанційного навчання, вчителям необхідно розібратися у функціях основних сервісів, щоб мати можливість організувати навчальний процес. Серед популярних платформ, зазначимо:
- Це сервіс із розгорнутими функціями, який дозволяє запускати демонстрацію екрану, влаштовувати групові заняття онлайн. Ознайомитись з опціями можна за посиланням https://youtu.be/1FZB7fklA10;
- «Всеукраїнська школа онлайн». Ця платформа розрахована на учнів 5-11 класів. На ресурсі розміщено методичні матеріали та уроки, підготовлені за держстандартами. Завантажити додаток можна за посиланням https://lms.e-school.net.ua/, а інструкція, як з ним працювати є на YouTube – https://youtu.be/hFe10bXiSWg;
- Hangouts (G Suite). Це інструмент Google для спілкування, який теж можна підключити безкоштовно. У Hangouts можна збирати групи до 25 осіб (під час карантинних обмежень – до 100). Сервіс містить зручні інструменти для вчителів, але всім учасникам процесу потрібно зареєструвати поштові адреси на gmail.com. Детальніше про переваги та роботу сервісу можна дізнатися з відео – https://youtu.be/vqPzUcY1DBc.
Можна підібрати інші платформи для організації дистанційного навчання. Але також є спосіб, який дозволяє взагалі уникнути онлайн-уроків. Для цього всім вчителям необхідно поставити дві дози вакцини. Це допоможе не тільки перевести всі школи в очну форму роботи, а й знизити навантаження на медицину. Адже доки в суспільстві багато антиваксерів, ситуація в лікарнях страшна – вони заповнені майже на 100%. Пацієнтам елементарно не вистачає апаратів ШВЛ, через що смертність серед тих, хто потрапив у реанімацію, досягає жахливих цифр.